Кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК)

Мова:

Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

Розпочався ключовий етап реалізації міжнародного проекту NUMECO за підтримки Університетського агентства франкофонії
26 жовтня в Харківському національному університеті радіоелектроніки розпочався ключовий етап реалізації міжнародного проекту NUMECO за підтримки Університетського агентства франкофонії. На відкритті заходу Мурад Омаров, проректор ХНУРЕ з міжнародного співробітництва привітав партнерів з Латвії, Румунії, Франції та України та побажав їм плідної роботи. Фабріс Дісдьє, директор Французького Альянсу м.Харкова підкреслив об’єднуючу роль французької мови як засобу міжнародного наукового спілкування та досліджень.
Програма заходів передбачає проведення круглого столу, тренінгу з напрямку Горизонт Європа, ательє молодих науковців та розробку нових проектних заявок. Більш детально з програмою можна ознайомитися за посиланням.
Проєкт “Сталий цифровий розвиток економічних суб’єктів регіону ЕКО (NUMECO)” ХНУРЕ став єдиним від України переможцем регіонального конкурсу Університетського агентства франкофонії та здійснюється у 2021-2022 роках. Метою проєкту є аналіз рівня цифрової “зрілості” малих та середніх підприємств України, Румунії та Латвії в контексті “Зеленої угоди” Європейського Союзу.
Координатором від ХНУРЕ є Максим Колісник, доцент кафедри ЕК. Ключовим виконавцем проєкту є кафедра ЕК, партнерами виступають кафедра ПІ та Центр підтримки технологій та інновацій ВОІВ (TISC).

Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

Науковий проект кафедри ЕК переможець регіонального конкурсу Університетського агентства франкофонії

13.04.2021
Проєкт “Сталий цифровий розвиток економічних суб’єктів регіону ЕКО (NUMECO)” став єдиним від України переможцем конкурсу з підтримки наукових та інноваційних структур Університетського агентства франкофонії у регіоні Центральної та Східної Європи. Проєкт буде реалізовано у 2021-2022 роках. Метою проєкту є дослідження рівня цифрової “зрілості” малих та середніх підприємств України, Румунії та Латвії в контексті “Зеленої угоди” Європейського Союзу.
Координатором від ХНУРЕ є доцент кафедри ЕК Максим Колісник, команда проєкту: к.ю.н. Оксана Цукан, д.ю.н. Василь Россіхін, д.т.н. Кирило Смеляков та аспірант Олександр Богомолов.
Ключовим виконавцем проєкту є кафедра ЕК, партнерами виступають кафедра ПІ та Центр підтримки технологій та інновацій ВОІВ (TISC).
Довідково: Університетське агентство франкофонії є найбільшою мережею ЗВО у світі, яка нараховує 1007 університетів з понад 100 країн світу, які у своїй навчальній і науковій діяльності використовують французьку мову. Метою УАФ є підтримка наукового простору для технічного, економічного, соціального і культурного розвитку суспільства. ХНУРЕ є асоційованим членом цієї організації з 2020 року й активно розвиває франкофонне співробітництво. Більше деталей за посиланням: https://nure.ua/universytet/mizhnarodna-diyalnist/mizhnarodni-organizacii-ta-asociacii/universitetska-agencija-frankofonii-auf
Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

ХНУРЕ розвиває франко-українське співробітництво

17 лютого ректор Харківського національного університету радіоелектроніки Валерій Семенець, в режимі онлайн, підписав рамкову угоду про співробітництво з Вищим інститутом електроніки Парижу (ISEP), однією з провідних вищих інженерних шкіл Франції. Інститут займає 1 місце у рейтингу за рівнем зарплати випускників та поділяє 1-2 місця у рейтингу недержавних інженерних шкіл країни.
В розвиток рамкової угоди, сторони підписали додаткові угоди про академічну мобільність студентів, викладачів та персоналу таких спеціальностей як Програмна інженерія, Економічна кібернетика та Економічна безпека, Біомедична інженерія, Телекомунікації тощо. Підписані угоди створюють законні умови для двосторонніх обмінів, програм подвійного дипломування та спільних наукових проектів з вищезгаданих спеціальностей.
Координаторами з боку ХНУРЕ є Максим Колісник, Кирило Смеляков та Анастасія Чуприна.

Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

 

Представник кафедри ЕК на Data Protection Day 2021

28.01.2021 доц. кафедри ЕК ХНУРЕ  Максим Колісник, координатор проекту Еразмус+ Жан Моне, виступив з доповіддю “Єдиний цифровий ринок ЄС” на міжнародній конференції з нагоди Міжнародного дня захисту персональних даних. Онлайн-захід приймав Національний університет “Львівська політехніка” за участі Європейських експертів, ІТ компаній, професіоналів, викладачів та студентів.  Плідні дискусії викликали питання розвитку Цифрового ринку ЄС, імплементації директиви ЄС із захисту персональних даних та досвіду її застосування у бізнес-процесах. Учасники конференції наголосили на посиленні захисту персональних даних в Україні з огляду на практику її застосування в Європі.

Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

Запрошення на фінальний захід проєкту COMPACT та Матеріали вебінару Історія участі у проєкті COMPACT програми Горизонт 2020

Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносинШановні колеги! Просимо звернути увагу на всі посилання, які ми тут додаємо

2. Презентація І.Кульчицького
3. Анкета в якій Ви можете висловити свої побажання щодо історій успіху
(дехто з Вас уже заповнював цю анкету, тому другий раз не треба заповнювати)
4. Матеріали заходів НКП щодо різних аспектів участі у програмі Горизонт 2020
https://docs.google.com/document/d/1DQhH04Kcrj0XzZHKjs27yU6UWZO5A7EzT4BvFMmg6Hc/edit
5. Реєстрація на захід проєкту COMPACT, на якому будуть обговорені проблемні питання
розвитку Інтернет, онлайн медіа, соціальних мереж та ін.
На сторінці реєстрації знайдете і драфт програму заходу.
Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації
Захід буде проходити англійською мовою
Початок заходу о 17.00 часу за Києвом 21 січня 2021 року

Міжнародний круглий стол «ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА – ПЛАТФОРМА СПІЛЬНОГО МАЙБУТНЬОГО»

10 грудня 2020 року відбувся онлайн міжнародний експертний круглий стол «Цифрова економіка – платформа спільного майбутнього»
В заході прийняла участь  Тетяна Василівна  Полозова, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою  Харківського національного університету радіоелектроніки
Міжнародний круглий стіл проводиться в рамках дослідницького проєкту «Цифрова економіка, вплив ІКТ на людський капітал та формування компетентностей майбутнього», який ініційовано «Хуавей Україна» та здійснюється спільно з Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана. Дослідження відбувається в партнерстві з Інститутом цифрової трансформації. Інформаційними партнерами є Український інститут майбутнього, Національна спілка журналістів України.
Із програмою круглого столу можна ознайомитися онлайн за посиланням https://www.huawei.com/ua/news/ua/2020/20201207 або у додатку.
Запис трансляції: Міжнародний круглий стол «Цифрова економіка – платформа спільного майбутнього»
Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносинДіяльність кафедри у сфері міжнародних відносинДіяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

 

Програма Horizon 2020

Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин          Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин          Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

 

28 жовтня 2020 р. за ініціативи проф. Валерія Семенця, відділ перспективного розвитку (науковий керівник Максим Миколайович Колісник, доцент кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою) організував презентацію рамкової програми ЄС “Горизонт 2020”. 18.11.2020 пройшов семінар-практикум “Горизонт 2020 та інші програми цифрових інновацій”, участь у якому взяли співробітники кафедри ЕК.

Програма Horizon 2020 – найбільша програма Європейського Союзу, спрямована на фінансування досліджень та інноваційних розробок. Її бюджет на 7 років (з 2014 по 2020 рік) становить 80 млрд. євро. Ця програма є фінансовим інструментом, який спрямований на забезпечення конкурентоспроможності Європи в світі, на підтримку як досліджень, так і інноваційних розробок. Програма Horizon 2020 має 3 напрямки: Передова наука, Індустріальне лідерство та Соціальні виклики.

Основними цілями програми є вихід європейської науки на світовий рівень, усунення перешкод до створення інновацій і надання можливість співпраці державним і приватним підприємствам для проведення спільних досліджень і створення інноваційних продуктів.

Програма Horizon 2020 відкрита для кожного. Вона має просту структуру, що дозволяє знизити час, який витрачається на бюрократичні процедури, і надати учасникам можливість сконцентрувати увагу на тому, що дійсно важливо. Цей підхід дозволяє скоротити час на запуск проектів і, відповідно, швидше отримувати результати.

Програма з досліджень та інноваційних розробок Європейського Союзу також передбачає проведення діяльності, спрямованої на подальший розвиток Європейського дослідницького простору. Метою цієї діяльності є руйнування перешкод і створення єдиного ринку знань, досліджень та інновацій.

Матеріали тренінгу рамкової програми “Горизонт 2020” в ХНУРЕ 28.10.2020

Матеріали тренінгу кафедри ШІ в ХНУРЕ 04.11.2020

Семінар-практикум “Горизонт 2020 та інші програми цифрових інновацій” 18.11.2020

Веб-сайтhttp://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/en

 

Кафедра ЕК отримує новий досвід міжнародної проєктної співпраці!

Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин  Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин

В п’ятницю, 6.11.2020 проєкт WARN “Академічна протидія гібридним загрозам” (Erasmus+ Capacity Building Project 610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP) пройшов свій перший превентивний онлайн моніторинг, проведений Національним Erasmus+ Офісом (НЕО) в Україні.

Результати роботи представили всі українські партнери WARN-консорціуму: Харківський національний університет радіоелектроніки, Український католицький університет, Державний університет інфраструктури та технологій, Національний університет Острозька академія, Національна академія керівних кадрів культури та мистецтва, Харківський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, Горлівський інститут іноземних мов Донбаського державного педагогічного університету (Бахмут), Міністерство освіти і науки України.

Моніторингова місія НЕО досліджувала різні аспекти виконання проєктних завдань:

 • Була проведена зустріч з керівництвом партнерських установ, де команду ХНУРЕ представив ректор В. Семенець (разом з ректором УКУ Б.Прахом, ректором ДУІТ В.Паніним,  проректором НУОА Д.Шевчуком, першим директором ХарРІ НАДУ Д.Карамишевим та директором ГІІМ Є.Бєліцькою).
 • Національний координатор проєкту, доцент кафедри ЕК С.Гришко, презентувала досягнуті результати всього WARN-консорціуму.
 • Команда кожної партнерської організації пройшла співбесіду , ХНУРЕ була представлена спільною командою кафедр ЕК та ШІ (С.Гришко та Л.Тітова)
 • Моніторингова місія також провела зустрічі із стейкголдерами проєкту, науковим та адміністративним персоналом, студентським загалом.

Представники Моніторингової місії НЕО в Україні Світлана Шитікова та Катерина Жданова допомогли WARN-команді сформувати загальне бачення ситуації та оцінити стан реалізації проекту. Протягом моніторингової наради WARN-команда отримала корисні коментарі, поради, рішення. А обговорення результатів моніторингу дозволило  підвести підсумки, командам – дізнатись попередні висновки і рекомендації моніторингу.

 

Участь у міжнародних проектах

 • Участь у спільній роботі Харківського національного університету радіоелектроніки та університету Латвії (UL) в рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння співпраці. Меморандум про співпрацю між університетом Латвії (UL) і Харківським національним університетом радіоелектроніки (Харків, Україна) підписаний 30.12.2019 р .. Цей Меморандум встановлює офіційне розуміння співпраці і дружби, метою якого є сприяння досягненню академічних цілей кожного університету і поліпшення взаєморозуміння між факультетами UL і ХНУРЕ. Відповідно до цього Меморандуму про взаєморозуміння, два університети будуть здійснювати заходи і впроваджувати програми обміну матеріалами та персоналом.   повний текст МеморандумуДіяльність кафедри у сфері міжнародних відносин
 • Участь у спільній роботі  Харківського національного університету радіоелектроніки і Казахського університету економіки, фінансів та міжнародної торгівлі в рамках підписаного договору про співпрацю. Договір про співпрацю між Казахським університетом економіки, фінансів та міжнародної торгівлі (Нур-Султан, Казахстан) та Харківським національним університетом радіоелектроніки (Харків, Україна)  підписаний 16.12.2019 р. Цей договір для підвищення потенціалу обох ЗВО передбачає спільну роботу сторін у сфері університетської освіти, організації партнерства в області обміну фахівцями, професорсько-викладацького складу, у проведенні науково-дослідних проектів і в зміцненні культурних  зв’язків. Повний текст договору – Діяльність кафедри у сфері міжнародних відносин
 • Участь доц., к.е.н. Гришко С.В. у проекті G5511 «Cyber Defense for Intelligent Systems», фінансованого Відділом викликів нової безпеки НАТО, 2018-2021 рр.
 • Укладено договір про співробітництво між Харківським національним університетом радіоелектроніки (м. Харків, Україна) та Університет Humanitas (WSH) в Сосновці (м. Сосновець, Польща), 2018 р.
 • Укладено договір про співробітництво між Харківським національним університетом радіоелектроніки (м. Харків, Україна) та Вищою школою економіки та адміністративного менеджменту (м. Братислава, Словацька Республіка), 2018 р.
 • Індивідуальний грант доц., к.е.н. Гришко С.В. для участі у семінарі «Cyber Defense in Industry0 Workshop» в рамках короткострокової наукової місії, фінансованої Відділом викликів нової безпеки НАТО (м. Ювяскюля, Фінляндія), 2017 р.
 • Участь доц., к.е.н. Гришко С.В. у проекті #516935-TEMPUS-1-2011-1-FITEMPUS-SMGR «Towards Trust in Quality Assurance Systems» за рахунок коштів ЄС, 2011-2015 рр.
 • Угода про академічне партнерство зі школою економіки та менеджменту публічного адміністрування (м. Братислава, Словацька Республіка), 2014 р
 • Укладено договір про співпрацю між Вищою школою Humanitas (м. Сосновець, Польща) і  Харківським національним університетом радіоелектроніки (ХНУРЕ, м. Харків, Україна), 2014 р.

Участь у міжнародних навчально-наукових заходах

 • Організація щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Математичне моделювання процесів в економіці та управлінні проектами і програмами (ММП)» в межах співпраці з Харківським національним університетом міського господарства ім. О.М. Бекетова, Харківським науково-дослідним інститутом технології машинобудування, Громадською академією наук (м. Лодзь, Польща), 2013-2018 рр.
 • Участь доц., к.е.н. Гришко С.В. та ст. викл. Пересади О.В. в XII Міжнародній науково-технічній конференції «Повышение качества, надежности и долговечности технических систем и технологических процессов» (м. Таба, Єгипет) з доповіддю «Галузева специфіка оцінки трудового потенціалу», 2014 р.
 • Участь проф., д.е.н. Костіна Ю.Д. в XII Міжнародній науково-технічній конференції «Повышение качества, надежности и долговечности технических систем и технологических процессов» (м. Таба, Єгипет) з доповідями «Анализ развития и перспективы сотрудничества электроэнергетических систем Словакии и Украины в условиях современных политических и социально-экономических вызовов (проект)» та «Стимулювання трудової діяльності в енергетиці», 2014 р.
 • Участь доц., к.е.н. Полозової Т.В. в міжнародній конференції «International Scientific Conference Innovative Economy: Processes, Strategies, Technologies» з доповіддю «Фінансово-економічний моніторинг як інструмент забезпечення економічної безпеки підприємства» (м. Кельце, Польща), 2017 р.
 • Ст.викл, к.е.н. Чуб О.I. прийняла участь у Міжнародному тренінгу «Empowering children organizations in development of social competences of young people» (Island), 2017 р.
 • Ст. викл., к.е.н. Чуб О.I. прийняла участь у міжнародному семінарі «Innovation and services of general interest: from the lab to enterprises and citizens» (Milan, Italy), 2017 р.
 • Ст. викл., к.е.н. Чуб О.I. прийняла участь в навчальному мобільному проекті «Spreading Badges – Digital Tool for Recognition of Volunteering» в межах проекту «Erasmus+» (Lorca, Murcia, Spain), 2018 р.