Кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК)

Мова:

Міжнародні гранти кафедри ЕК

1. “Еразмус Жан Моне модуль 2019-2022, EU Digital Single Market: Policy, Integration and Harmonisation”

Координатор проєкту в ХНУРЕ – к. н. держ. управ., доцент кафедри ЕК  Колісник М.М.

Загальний обсяг фінансування – 552 тис. грн.

Проєкт: Еразмус+ модуль Жан Моне “Єдиний цифровий ринок ЄС: політика, інтеграція та гармонізація” 2019 – 2022,

Номер проєкту: 611988-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE.

Метою проєкту є вивчення та дослідження цифрової трансформації, найкращих ідей та практик диджиталізації, сприяння розвитку інноваційного співробітництва України та ЄС.

Основні завдання :

  • Стимулювати досконалість у викладанні та наукових дослідженнях у галузі європейської інтеграції України шляхом проведення університетських курсів у рамках навчальних програм бакалаврських, магістерських та докторcьких програм відповідно до стандартів ЄС.
  • Підготувати наступне покоління, адаптоване до змін, шляхом навчання студентів шляхом розробки та подання нового курсу по Єдиному цифровому ринку ЄС, розбудови потенціалу представників громадянського суспільства та державних службовців у сфері європейської інтеграції;
  • Залучити студентів, які безпосередньо не пов’язані з європейськими студіями, та підвищити їхнє розуміння та участь у процесі інтеграції України до простору ЄС.
  • Розповсюдити наукові результати в галузі Єдиного цифрового ринку на регіональному, національному та міжнародному рівнях.
  • Поширювати інформацію про європейську інтеграцію серед широкої громадськості України до цифрових питань.

Тематичні курси проєкту:

  • Єдиний цифровий ринок ЄС (Максим Колісник).
  • Право ЄС – апроксимація законодавства України до права ЄС, краще регулювання, захист персональних даних  в ЄС (Оксана Цукан, Василь Россіхін).
  • Штучний інтелект (Олександр Безсонов).

Реєстрація на курси модуля за посиланням:

https://forms.gle/jxXk4yVhuSBeJM8q6


Презентація «Єдиний цифровий ринок ЄС: політика, інтеграція та гармонізація»

Проекти Програми ЄС Еразмус+ Жан Моне: як підготувати проектну заявку

Проект Жан Моне модуль EUDISIMМіжнародні гранти кафедри ЕК

 

2. “Academic Response to Hybrid Threats – WARN (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)”

Офіційний сайт проєкту – https://warn-erasmus.eu/ua/
WARN-проєкт має на меті модернізацію освітніх програм і забезпечення взаємодії в міжгалузевому середовищі для протидії гібридним загрозам і посилення національної безпеки в Україні. Головний результат проєкту – отримання студентами (слухачами) нових навичок безпеки та підвищена громадська стійкість до гібридних загроз в Україні.

Координатор – к.е.н., доцент кафедри ЕК Гришко С.В.

Загальний обсяг фінансування – 90 тис. евро.

Презентація на відкритті WARN-проєкту 2019  Міжнародні гранти кафедри ЕК Міжнародні гранти кафедри ЕК

 

3. Проект “Сталий цифровий розвиток економічних суб’єктів регіону ЕКО (NUMECO)”

Координатор – к. н. держ. управ., доцент кафедри ЕК Колісник М.М.

Проект “Сталий цифровий розвиток економічних суб’єктів регіону ЕКО (NUMECO)” став єдиним від України переможцем конкурсу з підтримки наукових та інноваційних структур Університетського агентства франкофонії у регіоні Центральної та Східної Європи. Проект буде реалізовано у 2021-2022 роках. Метою проекту є дослідження рівня цифрової “зрілості” малих та середніх підприємств України, Румунії та Латвії в контексті “Зеленої угоди” Європейського Союзу.

Координатором від ХНУРЕ є доцент кафедри ЕК Максим Колісник, команда проекту: к.ю.н. Оксана Цукан, д.ю.н. Василь Россіхін, д.т.н. Кирило Смеляков та аспірант Олександр Богомолов.
Ключовим виконавцем проекту є кафедра ЕК, партнерами виступають кафедра ПІ та Центр підтримки технологій та інновацій ВОІВ (TISC).
Довідково: Університетське агентство франкофонії є найбільшою мережею ЗВО у світі, яка нараховує 1007 університетів з понад 100 країн світу, які у своїй навчальній і науковій діяльності використовують французьку мову. Метою УАФ є підтримка наукового простору для технічного, економічного, соціального і культурного розвитку суспільства. ХНУРЕ є асоційованим членом цієї організації з 2020 року й активно розвиває франкофонне співробітництво. Більше деталей за посиланням: https://nure.ua/universytet/mizhnarodna-diyalnist/mizhnarodni-organizacii-ta-asociacii/universitetska-agencija-frankofonii-auf

Команда проекту: к.ю.н. Оксана Цукан, д.ю.н. Василь Россіхін, д.т.н. Кирило Смеляков та аспірант Олександр Богомолов.

Ключовим виконавцем проекту є кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою  (ЕК), партнерами виступають кафедра ПІ та Центр підтримки технологій та інновацій ВОІВ (TISC).

Міжнародні гранти кафедри ЕК

 

4. Проєкт Еразмус Жан Моне модуль EUDI4C

Конкурс: Erasmus Jean Monnet: Modules
Назва: Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін
Проєкт: #101047751
Акронім: EUDI4C
Період: 2021-2024 роки

Координатор – професор кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою, професор, доктор економічних наук Іріна Колупаєва.

Загальний обсяг фінансування – 24 тис. евро.

Загальна мета проекту – привернути увагу української спільноти до необхідності цифрових інновацій у всіх сферах суспільства з метою сприяння інтеграції та співпраці між Україною та Європейським Союзом, впроваджуючи найкращий досвід та стратегії для змін.

Ключовим виконавцем проекту є кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою  (ЕК), партнерами виступають Будапештський університет технологій та економіки, Угорщина та Університет Анже, Франція.

Більше деталей за посиланням:  Міжнародні гранти кафедри ЕК

Міжнародні гранти кафедри ЕК

 

5. EU IC AI POLICY

Конкурс: Erasmus Jean Monnet: Modules

Назва: Європейський підхід до етичної, правової та соціально-економічної політики в галузі штучного інтелекту

Проєкт #101047552

Акронім: EU ic AI policy

Період: 2021-2024 роки

Координатор:

Олексій Турута, доцент кафедри програмної інженерії, к.т.н., доцент

Учасники проекту:

Іріна Колупаєва, професор кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою, доктор економічних наук, професор.

Олена Турута, доцент кафедри філософії, кандидат юридичних наук, доцент.

Вікторія Цокота, науковий співробітник, кандидат психологічних наук.

Загальною метою проекту є дослідження та поширення європейського підходу до досконалості в галузі штучного інтелекту. Аналіз підходів у підготовці наборів даних, узагальнення етичних та правових знань для навчання розробників та користувачів систем штучного інтелекту, заохочення досвіду впровадження технологічних розробок у державному та приватному секторах та підготовка до соціально-економічних змін, спричинених штучним інтелектом.

Більше деталей за посиланням:    Міжнародні гранти кафедри ЕК       https://nure.ua/universytet/mizhnarodna-diyalnist/mizhnarodni-programi-ta-akademichna-mobilnist/erasmus/pro-programu-erazmus/programa-zhana-mone/proekt-zhan-mone-modul-eu-ic-ai-policy

EU ic AI policy