Кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК)

Мова:

16 травня День вишиванки

16 травня День вишиванки

16 травня День вишиванки

(c. Петрівське, Харківська обл.,.1952 р.)

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е.  У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
Українська вишиванка має свої традиційні особливості в різних регіонах. Приміром, широко відома полтавська техніка вишивки білою ниткою по білій тканині. У кримських вишиванках часто використовуються рослинні та квіткові візерунки, у чернігівських – тонкі та мініатюрні стібки, а в закарпатських – яскраві та строкаті різнокольорові малюнки.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

В 2024 році День вишиванки припадає на 16 травня.

16 травня День вишиванки 16 травня День вишиванки 16 травня День вишиванки 16 травня День вишиванки

16 травня День вишиванки 16 травня День вишиванки 16 травня День вишиванки 16 травня День вишиванки

16 травня День вишиванки 16 травня День вишиванки 16 травня День вишиванки