20.10.2023
Вебінар для експертів з експертизи проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок
20 жовтня 2023 року проректор з наукової роботи ХНУРЕ, д.т.н., проф. Романенков Ю.О. та завідувач кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою ХНУРЕ, д.е.н., проф. Полозова Т.В. взяли участь у вебінарі для експертів з експертизи проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок.
У заході взяв участь заступник Міністра освіти і науки України Денис Курбатов.
Під час заходу надана інформація про:
- новий модуль Національної електронної науково-інформаційної системи, у якому здійснюватиметься експертиза проєктів;
- основні вимоги до роботи експертів, деталізації умов, які дозволять уникнути прихованого конфлікту інтересів.
Зокрема, розглянуто такі питання:
- ознайомлення з Кодексом експерта конкурсного відбору проєктів фундаментальних досліджень, прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок та оцінювання результатів їх виконання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 04 жовтня 2022 року № 885, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2022 року за № 1238/38574 (зі змінами);
- про основні завдання Комісії з етики експертів, утвореної наказом Міністерства освіти і науки України від 02 грудня 2022 року № 1094;
- про організацію належного рівня проведення наукової і науково-технічної експертизи досліджень і розробок;
- про особливості отримання доступу та роботи експерта в модулі конкурсів.
Вебінар відбувся для експертів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 12.12.2022 № 1111.
15.09.2023
Воркшоп з методологій навчання, розроблених в рамках проектів Erasmus+
15 вересня 2023 року учасники WARN проєкту від ХНУРЕ, які представляють дві кафедри, а саме кафедру економічної кібернетики та управління економічною безпекою та кафедру штучного інтелекту, разом з колегами з Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая (МНТУ, м. Київ) провели воркшоп «Коеволюція «Бізнес-Університет»: нові реалії – нові практики», що поширив методологічні результати трьох проєктів Erasmus+, а саме WARN, JoInME та UniCities. Під час воркшопу були продемонстровані нові викладацькі практики для ефективного навчання як відповідь на драматичну зміну безпекової ситуації, спричинену непередбачуваними викликами, такими як пандемії чи війни.
Захід було проведено у Києві, що дозволило залучити більш ніж 70 представників академічної спільноти та бізнесу з Харкова, Києва, Запоріжжя, Черкас, Чернігова, а також внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованого Донецька та Донецької області.
Спеціально запрошений спікер, д-р Світлана Шитікова, координаторка проекту ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні», представила нові можливості програми Еразмус+ та важливість синергії проєктів та взаємодії команд для посилення впливу проєктів на різних рівнях, що наочно довели команди трьох проєктів, які об’єднали досвід, зусилля та результати у новий методологічний фреймворк.
Під час воркшопу національний координатор проєкту WARN, доцентка каф. ЕК Світлана Гришко продемонструвала переваги нових підходів до навчання в умовах нових реалій, спричинених гібридними загрозами. Короткий тренінг, проведений для викладацької аудиторії, продемонстрував практичні навчальні методи, що викликало жвавий відгук колег.
Такі результати проекту уможливлюють прямий спільний внесок кафедр ЕК та ШІ у стале зростання шляхом реалізації Цілей сталого розвитку, а саме ЦСР4 (Якісна освіта) та ЦСР8 (Гідна праця та економічне зростання).
5.04.2023
Вебінар “Цифрова трансформація: досвід ЄС та можливості для України”
Організовано вебінар на тему: Цифрова трансформація: досвід ЄС та можливості для України.У заході взяли участь науковці, представники бізнес-середовища і громадських організацій.
Спікери з 4 країн Швеції, Литви, Угорщини та України представили власні дослідження та поділилися досвідом щодо діджиталізації в публічному адмініструванні, праві, економіці та бізнесі.
Вебінар організовано в рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль #101047751- EUDI4C, а також за підтримки Європейської федерації академій наук і гуманітарних наук (ALLEA).
12.05.2021
День науки в ХНУРЕ на кафедрі ЕК, 2021
У рамках Дня науки в ХНУРЕ на кафедрі ЕК 12 травня 2021 р. у форматі онлайн-конференції відбувся науково-методичний семінар з реалізації міжнародного проекта «Еразмус Жан Моне модуль 2019-2022, EU Digital Single Market: Policy, Integration and Harmonisation».
Доповідач: к.держ.упр., доц. Колісник М.М.