Кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК)

Мова:

Основні напрями наукових досліджень кафедри

Пріоритет наукової діяльності кафедри – застосування нових знань і технологій для сталого розвитку суспільства.

Напрями основних наукових досліджень кафедри

Організаційно-економічне забезпечення адаптивного управління конкурентоспроможністю, ефективністю маркетингової, інноваційно-інвестиційної та фінансової діяльності суб’єктів господарювання в міксованих умовах зовнішнього середовища (наукова школа д-ра екон. наук, проф. Соколової Л.В.)

Моделювання економічних процесів в інфраструктурних галузях (наукова школа д-ра екон. наук, проф. Костіна Ю.Д.)

Механізми забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку, економічної безпеки та адаптації підприємств в у мовах трансформаційної економіки (науковий керівник – д-р екон. наук, проф. Полозова Т.В.).

Регуляторна політика цифровізації в контексті сталого розвитку (науковий керівник – д-р екон. наук, проф. Колупаєва І.В.)

Комплексна безпека та функціонування соціально-економічних систем в умовах впливу гібридних загроз (науковий керівник – канд. екон. наук, доц. Гришко С.В.)

Економіко-математичне моделювання та інформаційно-аналітичні технології в дослідженні соціально-економічних процесів (науковий керівник – канд. екон. наук, доц. Кирій В.В.)

Розробка ефективних економічних рішень на основі використання економіко-математичних методів і моделей в умовах розвитку цифрових інновацій (науковий керівник – канд. екон. наук, доц. Шейко І.А.)

Наукова діяльність кафедри охоплює різні рівні досліджень. Студентська наука функціонує на основі практики наставництва, роботи студентських наукових хабів, доступу до студентських наукових майданчиків (конференції, воркшопи, конкурси тощо). Основна наукова діяльність реалізується через розбудову потенціалу наукових шкіл кафедри, багаторічну практику наукового керівництва, через наукові дослідження в рамках грантового, бюджетного фінансування та ініціативної тематики.

Кафедрою була започаткована Міжнародна науково-практична конференція “Сучасні стратегії економічного розвитку: наука, інновації та бізнес-освіта”, яка з 2020 року стала платформою для наукових дискусій, презентації наукових підходів, міжгалузевої експертизи та налагодження контактів для багатьох провідних науковців з більш ніж десяти країн ЄС та України.

Наші здобувачі та співробітники публікуються в авторитетних наукових виданнях, реферованих у наукометричних базах Scopus і Web of Science, отримують авторські свідоцтва, успішно захищають кандидатські та докторські дисертації. За результатами наукових досліджень у 2018-2023 рр. опубліковано 40 монографій, 17 навчальних посібників, 149 статей в фахових виданнях, з них 26 за кордоном, більш 210 тез наукових доповідей, з них 12 за кордоном.