Звіт про основні результати наукової діяльності кафедри ЕК у 2020 р.
- Загальна інформація про підрозділ:
1.1. Кількість науково-педагогічних працівників, що брали участь у виконанні НДР у т.ч. доктори наук/кандидати наук – НДР у 2020р. немає
- Основні показники наукової діяльності у 2020 р.
2.1. Науково-дослідні роботи з бюджетним та позабюджетним (спецфонд) фінансуванням, грантові угоди, контракти, виконані та, що виконуються (назва, замовник, загальна сума, доля, що виконана власними силами, конкретні результати, отримані по договору).
Упродовж 2020 року виконувалося два проєкта (гранти):
«Еразмус Жан Моне модуль 2019-2022, EU Digital Single Market: Policy, Integration and Harmonisation»; координатор – к. н. держ. управ. Колісник М.М. Обсяг фінансування – 552845 грн.
«Academic Response to Hybrid Threats (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)»; координатор – к.е.н. Гришко С.В. Загальний обсяг фінансування – 90 тис. евро (надійшло 9 тис. евро).
В рамках проєкту «Academic Response to Hybrid Threats (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)» отримана спец. техніка на суму 324713 грн.
2.2. Перелік реальних розробок, які впроваджено за межами ХНУРЕ – немає.
2.3. Кількість наукових праць, опублікованих та прийнятих редакцією до друку у 2020 році у зарубіжних виданнях, які мають імпакт-фактор (Scopus/ WoS/ Категорія Б / Інші ):
Scopus – 8;
WoS – 2;
Категорія Б – 6;
Монографії – 2;
Колективні монографії – 37;
Підручники – 3;
Інші – 90.
2.4. Відомості про науково-дослідну роботу та інноваційну діяльність студентів, молодих учених (кількість молодих вчених, студентів, задіяних у науковій роботі, тематика НДР, заходи).
Серед молодих вчених кафедри науковою роботою займаються 5 аспірантів. Вони беруть активну участь у проєктах «Еразмус Жан Моне модуль 2019-2022, EU Digital Single Market: Policy, Integration and Harmonisation» та «Academic Response to Hybrid Threats (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)». Аспірант Алзубі Лайт має публікацію у наукометричній базі Scopus.
2.5. Наукові підрозділи (колективи), їх напрями наукової діяльності та робота з замовниками.
На кафедрі продовжує функціонувати навчально-наукова лабораторія «Моделювання економічних процесів в інфраструктурних галузях» – науковий керівник д.е.н., проф. Костін Ю.Д. Основними результатами є розробка стратегічних напрямів розвитку підприємства та розробка систем мотивації персоналу. Зокрема, це надання послуг з питань організації роботи з персоналом підприємств електроенергетики.
2.6. Наукове та науково-технічне співробітництво із закордонними організаціями.
(надати загальну інформацію про стан міжнародного співробітництва кафедри(наукового підрозділу): кількість угод про науково-технічне співробітництво із зарубіжними закладами вищої освіти, установами, організаціями, характеристику основних напрямів міжнародного наукового і науково-технічного співробітництва, приклади їх реалізації та перспективи розвитку).
Кафедра продовжує низку наукових договорів про науково-технічне співробітництво із зарубіжними партнерами:
- Угода з Вищою школою економіки та адміністративного менеджменту (м. Братислава, Словацька Республіка), 2020 р.
- Договір про співробітництво з Університетом Humanitas (WSH) в Сосновці (м. Сосновець, Польща), 2020 р.
- Договір про співробітництво з Institute of Entrepreneurship of the University of National and World Economy (м. Софія, Болгарія) 2020 р.
2.7. Інформація про науково-дослідні роботи, що виконуються на кафедрах у межах робочого часу викладачів(зазначити теми, зареєстровані в УкрІНТЕІ, наукових керівників, наукові результати, їх значимість).
2.8. Проведено кафедрою/підрозділом наукових заходів (семінарів, конференцій, симпозіумів):
3 листопада 2020 р. проводилась І Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні стратегії економічного розвитку: наука, інновації та бізнес-освіта». За результатами конференції була опублікована колективна монографія «Економічні та безпекові виклики сучасного бізнес-середовища».
- Результативні показники виконання наукових і науково-технічних робіт:
3.1. Кількість робіт, відзначених Державною премією України – немає;
3.2. Кількість лауреатів – немає;
3.3. Кількість робіт, відзначених міжнародними нагородами – немає.
- Підготовка кадрів вищої кваліфікації
(Чисельний склад докторантів, аспірантів і пошукачів докторських і кандидатських дисертацій. Число захищених дисертацій у підрозділах.)
Чисельний склад аспірантів і здобувачів наукового ступеня по кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою налічує 7 осіб.
За підсумками 2020 року захисту дисертацій не було.