Кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК)

Мова:

Обов’язкові дисципліни (073)

Анотації обов’язкових дисциплін

Спеціальність 073 – Менеджмент

Освітня програма –  Управління фінансово-економічною безпекою

 

Безпекоорієнтований менеджмент

Економічна діагностика

Міжнародна економічна безпека

Основи наукових досліджень, організація науки та авторське право

Управління захистом комерційної таємниці

Фінансовий менеджмент

Інформаційно-аналітичне забезпечення економічної безпеки

Організація та управління системою фінансово-економічної безпеки підприємства

Обов'язкові дисципліни (073)подивитися

АНОТАЦІЯ ДИСЦИПЛІНИ  Безпекоорієнтований менеджмент

 Освітня програма Управління фінансово-економічною безпекою

Спеціальність  073 Менеджмент

Обсяг дисципліни – 4 кредита ECTS.

Лекцій – 22 год, практичних занять –18 год.

Форма контролю – залік.

 Стислий опис дисципліни: теоретичні знання та практичні навички щодо використання способів, механізмів та інструментарію безпекоорієнтованого менеджменту.

Мета опанування дисципліни: підготовка фахівців, що володіють спеціальними компетенціями у сфері управління безпекою різних суб’єктів господарювання.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування даної дисципліни: здатність на основі синтезу та адаптації змісту теорії управління, критичної оцінки економічних та соціальних процесів, сформувати об’єктивне розуміння закономірностей, які визначають ефективність функціонування організацій у всіх сферах бізнесу; здатність до розробки і обґрунтування вибору найбільш ефективних безпекоорієнтованих управлінських рішень; здатність ідентифікувати, описувати та аналізувати проблеми у сфері безпекоорієнтованого менеджменту на основі синтезу існуючих знань та узагальнення поточної й перспективної інформації.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії:

сфера управління суб’єктами господарювання з використанням механізмів та інструментарію безпекоорієнтованого менеджменту.

Взаємозвязок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: Інформаціно-аналітичне забезпечення економічної безпеки, Економічна діагностика, Управління захистом комерційною таємницею.

Мова викладання – українська.

Лектор – к.т.н., доцент Мусієнко В.О.

АНОТАЦІЯ  ДИСЦИПЛІНИ  Економічна діагностика

 Освітня програма  Управління фінансово-економічною безпекою

Спеціальність  073 Менеджмент

Обсяг дисципліни – 5 кредитів ЄКТС,

Лекцій – 30 год., практичних занять – 20 год.

Форма контролю – іспит комбінований.

Стислий опис дисципліни: економічна діагностика  як дисципліна є складовою циклу професійної підготовки вирішує питання підготовки здобувачів вищої освіти до вивчення галузевих безпекознавчих дисциплін, а також закладення базису щодо розуміння фундаментальних категорій безпеки соціально-економічних систем.

Мета опанування дисципліни: метою дисципліни економічна діагностика підготовки фахівців спеціальності 073 Менеджмент за освітньою програмою Управління фінансово-економічною безпекою є ознайомлення студентів із теоретичними основами економічної діагностики, формування концептуальних методологічних навичок щодо моделювання систем безпеки у будь-якій сфері життєдіяльності, прищеплення основних цінностей економічного діагностування, які є стрижнем для здійснення практичної діяльності щодо забезпечення безпеки підприємств.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування дисципліни: перелік компетентностей: економічна діагностика; фінансова діагностика; убезпечення економічних рішеннь.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: менеджер з економічної безпеки.

Взаємозв’язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: передумовами для вивчення дисципліни є вивчення дисциплін “Кор-поративні конфлікти”, “Ризик-менеджмент”, “Конкурентний аналіз та кон-курентна розвідка”.

Мова викладання – українська.

Лектор: доц.Діденко Є.В.

АНОТАЦІЯ ДИСЦИПЛІНИ   Міжнародна економічна безпека

 Освітня програма  Управління фінансово-економічною безпекою

Спеціальність  073 Менеджмент

Обсяг дисципліни – 5 кредитів ЄКТС.

Лекцій – 30 год., практичних занять – 20 год.

Форма  контролю – комбінований іспит.

Стислий опис дисципліни: опанування студентами теоретичних та практичних основ організації комплексної системи міжнародної економічної безпеки як основи протидії загрозам і ризикам та забезпечення сталого розвитку в умовах глобалізації економіки.

Мета опанування дисципліни: підготовка фахівців здатних активно і творче використовувати теоретичні та практичні навички з забезпечення фінансово-економічної безпеки з метою створення сучасної комплексної системи фінансово-економічної безпеки підприємств всіх форм власності та протидії викликам та загрозам в умовах глобалізації міжнародної економіки.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування даної дисципліни: здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері управління; здатність організувати та мотивувати людей рухатися до спільної мети, працювати в команді; вміння обирати та використовувати концепції, методи та інструментарій менеджменту, у тому числі у відповідності до міжнародних стандартів.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: розробка сучасних механізмів протидії загрозам і ризикам фінансово-економічній діяльності підприємства в умовах глобалізації міжнародної економіки; протидія противоправним діям злочинним, в тому числі міжнародним, угрупуванням щодо діяльності підприємства та його персоналу; налагоджування ефективної взаємодії  з державними правоохоронними структурами щодо забезпечення економічної безпеки підприємства.

Взаємозв’язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: Організація та управління системою фінансово-економічної безпеки підприємства; Міжнародні стандарти забезпечення економічної безпеки підприємств.

Мова викладання:  українська.

Лектор:  ст. викладач Солодкий В.С.

АНОТАЦІЯ  ДИСЦИПЛІНИ  Основи наукових досліджень, організація науки та авторське право

Освітня програма  Управління фінансово-економічною безпекою

Спеціальність  073 Менеджмент

Обсяг дисципліни – 4 кредити ЄКТС.

Лекцій – 26 год., практичних занять – 14 год.

Форма контролю – іспит.

Стислий опис дисципліни: наука як сфера діяльності і продуктивна сила суспільства. Теоретичні засади методологи та логіки наукових досліджень. Наукова проблема, гіпотеза, парадигма. Інформаційне забезпечення наукового пошуку. Організація наукового дослідження, в т.ч. по проблеми авторського права.  Особливості методології та структури економічного дослідження. Інструментарій економічного дослідження. Економічне обґрунтування макроекономічних явищ. Опрацювання та оформлення результатів дослідження. Використання методології наукових досліджень у процесі підготовки магістерської дипломної роботи.

Мета опанування дисципліни: формування у студента наукового світогляду, цілісного уявлення про методологію наукового дослідження та навичок практичного застосування конкретних методів наукового пошуку у професійній діяльності.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування дисципліни: сутність сучасних проблем методології науки; закони та їх роль у науковому дослідженні; методи аналізу і побудови наукових теорій в експериментальних науках; моделювання економічних систем і процесів; методи інформаційно-економічної підтримки прийняття управлінських рішень; технологи наукової творчості; організацію і планування науково-дослідної роботи.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: програмувати наукове дослідження; висувати і перевіряти наукові гіпотези; робити науковий опис об’єкта дослідження; обґрунтовувати методи дослідження, якісного і кількісного аналізу; використовувати інтернет-простір та інтернет-ресурси науки; оцінювати результати наукового дослідження; використовувати знання з методологи наукових досліджень у процесі підготовки магістерської дипломної роботи. Спеціаліст матиме можливість працювати у закладах науки (інститути, лабораторії, центри тощо), в управлінських структурах галузевих організацій, оцінювати результати наукового дослідження, моделювати економічних систем і процесів.

Взаємозв’язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: Мікроекономіка, Інформаційна економіка, Регіональна економіка.

Мова викладання:  українська.

Лектор:  проф. Костін Ю.Д.

АНОТАЦІЯ ДИСЦИПЛІНИ  Управління захистом комерційної таємниці

Освітня програма  Управління фінансово-економічною безпекою

Спеціальність  073 Менеджмент

Обсяг дисципліни – 5 кредитів ЄКТС.

Лекцій – 30 год., практичних занять – 20 год.

Форма  контролю – комбінований іспит.

Стислий опис дисципліни: організація роботи із захисту інформації з обмеженим доступом на підприємстві, установах, організаціях всіх форм власності.

Мета опанування дисципліни: формування у студентів базових знань щодо організації та управління системою захисту інформації з обмеженим доступом.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування даної дисципліни: здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері управління; вміння виявляти та вирішувати проблеми; здатність ухвалювати управлінські рішення та забезпечувати умови їх реалізації; здатність застосовувати  базові знання основних нормативно-правових актів, інструкцій та інших нормативно-розпорядних документів у сфері фінансово-економічної  безпеки.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: організація та управління системою захисту інформації з обмеженим доступом; визначення необхідного рівня захисту інформації; формування вимог до технічних характеристик засобів та організаційно-технічних заходів із захисту інформації на підприємствах, організаціях, установах; проведення спеціальних заходів із захисту інформації; контроль впровадження комплексних систем технічного та криптографічного захисту інформації з обмеженим доступом; проведення службових розслідувань за фактами порушень режиму захисту інформації.

Взаємозв’язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: Організація та управління системою фінансово-економічної безпеки підприємства; Конкурентний аналіз та конкурентна розвідка; Міжнародна економічна безпека.

Мова викладання:  українська.

Лектор:  ст. викладач Солодкий В.С.

АНОТАЦІЯ ДИСЦИПЛІНИ   Фінансовий менеджмент

 Освітня програма Управління фінансово-економічною безпекою

Спеціальність  073 Менеджмент

Обсяг дисципліни – 4 кредита ECTS.

Лекцій – 22 год, практичних занять –18 год.

Форма контролю – залік.

Стислий опис дисципліни: методологічні основи фінансового менеджменту, управління фінансовими ризиками та застосування інструментів антикризового управління грошовими потоками, прибутком; сфера фінансових відносин, що виникають у процесі управління фінансами підприємств.

Мета опанування дисципліни: формування системи знань з управління фінансами підприємства, операційною та інвестиційною діяльністю, визначення стратегії і тактики фінансового забезпечення суб’єктів господарювання, питання попередження і нейтралізації загроз та ризиків фінансово-економічній безпеці.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування даної дисципліни: здатність визначати фінансові результати суб’єкта господарювання;  здатність здійснювати аналіз, спрямований на виявлення ознак кризового стану підприємства, оцінку загрози його банкрутства та можливостей подолання кризи; здатність виявлення впливу факторів на кінцевий фінансовий результат підприємства; здатність здійснювати аналіз грошових потоків;  здатність забезпечувати розробку стратегії управління ефективним розміщенням фінансових ресурсів суб’єктів господарювання; здатність прогнозувати фінансовий стан підприємства, здатність здійснювати контроль за ефективністю системи антикризового фінансового управління, визначати вплив антикризових заходів на основні фінансові параметри підприємства.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: набуті у ході вивчення даної дисципліни компетентності використовуються у сфері управління фінансами різних суб’єктів господарювання.

Взаємозвязок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: Безпекоорієнтований менеджмент, Економічна діагностика, Інформаційно-аналітичне забезпечення економічної безпеки.

Мова викладання – українська.

Лектор – к.т.н., доцент Мусієнко В.О.

 

АНОТАЦІЯ  ДИСЦИПЛІНИ  Інформаційно-аналітичне забезпечення економічної безпеки

Освітня програма Управління фінансово-економічною безпекою

Спеціальність  073 Менеджмент

Обсяг дисципліни – 6 кредита ECTS.

Лекцій – 40 год, практичних занять –20 год.

Форма контролю – іспит.

Стислий опис дисципліни: Теоретичні основи інформаційно-аналітичного забезпечення безпеки підприємства. Організація конкурентної розвідки на підприємстві, її можливості у сфері стратегічного й тактичного управління бізнесом. Організація роботи інформаційно-аналітичного підрозділу підприємства. Практична аналітика. Інформаційно-аналітична робота як засіб попередження промислового шпигунства та протидії загрозам безпеки бізнесу.

Мета опанування дисципліни: розкриття суті, принципів і задач інформаційно-аналітичного забезпечення безпеки та опанування методологічних основ інформаційно-аналітичної діяльності; формування системи теоретичних знань і практичних навичок з створення та організації інформаційно-аналітичного забезпечення безпеки суб’єктів господарювання.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування даної дисципліни: на основі аналізу інформації розробляти управлінські рішення з альтернативними варіантами, адмініструвати й організовувати доступ до баз і сховищ даних; вибирати й обґрунтовувати доцільність застосування технічних засобів захисту; розробляти основні контури політики та стратегії організації у сферах інформаційних технологій, аналізувати стан управління інформацією на конкретному підприємстві.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: проводити моніторинг та аналіз факторів зовнішніх загроз та ризиків, оцінювати вплив системи економічної безпеки установи, організації, підприємства на виконання його стратегії, програм та планів розвитку, готувати аналітичні документи щодо забезпечення економічної безпеки діяльності структурних підрозділів установи, організації, підприємства та протидії загрозам та ризикам.

Взаємозв’язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: Теорія безпеки соціальних систем, Організація та управління системою фінансово-економічної безпеки підприємства.

Мова викладання:  українська.

Лектор  – к.е.н., доцент Кирій Валентина Василівна.

 

АНОТАЦІЯ ДИСЦИПЛІНИ   Організація та управління системою фінансово-економічної безпеки підприємства

Обсяг дисципліни – 5 кредитів ECTS.

Лекцій – 30 годин, практичних занять – 20 годин.

Форма контролю – іспит.

Стислий опис дисципліни: Загрози фінансово-економічної безпеки підприємств України в умовах глобалізації світової економіки. Організація комплексної системи забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства. Механізми управління системою забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства. Взаємодія з державними правоохоронними структурами щодо забезпечення економічної безпеки підприємств.

Мета опанування дисципліни: вивчення теоретичних та практичних основ організації комплексної системи економічної безпеки підприємства та опанування механізмами управління цими системами; формування у майбутніх управлінців з фінансово-економічної безпеки спеціальних знань і навичок оволодіння сучасними технологіями організації та управління системою забезпечення економічної безпеки на підприємстві.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування даної дисципліни: на основі аналізу інформації розробляти управлінські рішення з альтернативними варіантами, адмініструвати й організовувати доступ до баз і сховищ даних; вибирати й обґрунтовувати доцільність застосування технічних засобів захисту.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: розробляти сучасні механізми протидії загрозам і ризикам фінансово-економічній діяльності підприємств, планувати і проводити ефективні заходи по попередженню або зниженню рівня загроз, керувати системою забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємств.

Взаємозв’язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: Міжнародна економічна безпека, Моніторинг економічної безпеки підприємства.

Мова викладання:  українська.

Лектор: д.е.н., доц. Полозова Т.В.

_____________________________________________________________________________________________

АНОТАЦІЯ ДИСЦИПЛІНИ   Конкурентний аналіз та конкурентна розвідка

 Освітня програма  Управління фінансово-економічною безпекою

Спеціальність  073 Менеджмент

Обсяг дисципліни – 4 кредити ЄКТС,

лекцій – 22 год., практичних занять – 18 год.

Форма  контролю – комбінований іспит.

Стислий опис дисципліни: організація та управління системою конкурентної розвідки на підприємстві, здійснення інформаційно-аналітичного забезпечення щодо оцінки рівня реальних та потенційних загроз фінансово-економічній безпеці суб’єкта господарської діяльності.

Мета опанування дисципліни: формування у студентів базових знань щодо організації та здійснення конкурентної розвідки, проведення аналітичної та методичної діяльності по інформаційному забезпеченню системи фінансово-економічної безпеки суб’єкта господарювання.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування даної дисципліни: здатність до абстрактного мислення, аналізу, синтезу та встановлення взаємозв’язків між явищами та процесами; навички використання інформаційно-комунікаційних технологій для пошуку, оброблення, аналізу інформації з різних джерел та прийняття рішень; здатність аналізувати й структурувати проблеми організації, ухвалювати управлінські рішення та забезпечувати умови їх реалізації.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: створення системи конкурентної розвідки на підприємстві; визначення та оцінка стану і рівня фінансово-економічної безпеки свого підприємства, партнерів і конкурентів; надання інформації, а також підготовку документів, необхідних для прийняття управлінських рішень з урахуванням виявлених загроз і небезпек; розробка всіх видів аналітичних документів, які стосуються забезпечення фінансово-економічної безпеки на підприємстві.

Взаємозв’язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: Організація та управління системою фінансово-економічної безпеки підприємства; Інформаційно-аналітичне забезпечення економічної безпеки.

Мова викладання:  українська.

Лектор:  ст. викладач Солодкий В.С.

АНОТАЦІЯ  ДИСЦИПЛІНИ  Управління розвитком

Освітня програма Управління фінансово-економічною безпекою Спеціальність  073 Менеджмент

Обсяг дисципліни 3 кредитів ЄКТС,

Лекцій – 18 год., практичних занять – 12 год.

Форма контролю – залік.

Стислий опис дисципліни: управління розвитком як дисципліна є складовою циклу професійної підготовки вирішує питання підготовки здобувачів вищої освіти до вивчення галузевих дисциплін, а також закладення базису щодо розуміння фундаментальних категорій безпеки соціально-економічних систем.

Мета опанування дисципліни: ознайомлення студентів з теоретичними основами управління розвитком, формування концептуальних методологічних навичок щодо управління розвитком у будь-якій сфері життєдіяльності, прищеплення основних цінностей культури управління розвитком, яка є стрижнем для здійснення практичної діяльності в предметній сфері здобувачів вищої освіти за освітньою програмою Управління фінансово-економічною безпекою.

Перелік компетентностей, яких набуде студент після опанування дисципліни: проектні рішення; управління розвитком; стабілізація розвитку підприємства.

Сфера реалізації набутих компетентностей в майбутній професії: менеджер з економічної безпеки, помічник керівника з розвитку діяльності підприємства, керівник проекту.

Взаємозв’язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: Корпоративні конфлікти, Конкурентний аналіз та конкурентна розвідка, Економічна діагностика.

Мова викладання:  українська.

Лектор: доц. Діденко Є.В.