Важливий етап роботи над проєктом WARN
Важливий етап роботи над проєктом WARN
Завершено ще один важливий етап роботи над проєктом WARN – опрацювання матеріалів та досвіду одного з європейських партнерів проєкту, Тартуського університету (Естонія). Цей етап містив кілька важливих заходів, що були здійснені всіма командами проєкту, зокрема й об’єднаною командою ХНУРЕ у партнерстві двох кафедр – кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК) та кафедри штучного інтелекту (ШІ).
Підготовчі заходи відбулись в онлайн форматі. Під час таких проєктних онлайн-нарад були отримані наступні висновки, що згодом стали основою майбутніх тренінгів:
- був визначений бекграунд візиту – зафіксовано наявність створених та впроваджених базових результатів проєкту у версії 1.0 (оновлені профілі та навчальні плани освітніх програм; запропоновані нові компетентності та результати навчання; розроблені нові курси та оновлені існуючі курси; створено глосарій; створено посібник «Методика навчання в умовах гібридних загроз»);
- сформульована тема тренінгів “Забезпечення стійкості суспільства в умовах гібридних загроз”;
- прийняті наступні завдання візиту та розподілені обов’язки серед учасників візиту: знайти підтвердження актуальності отриманих результатів версії 1.0; доопрацювати всі розробки з урахуванням зміни безпекового ландшафту 24/02/22; доповнити матеріали новими розробками; розширити представництво WARN-середовища та пожвавити його роботу.
Перший проектний візит представників команди WARN
Візит в Тарту став першим проєктним візитом представників команди WARN до європейського університету. Він відбувся в період з 8 по 11 травня 2023 року за участю 11 європейських тренерів та 29 українських стажерів. Кафедра ЕК була представлена завідувачем кафедри, професором, доктором економічних наук Т.В. Полозовою та заступником декана факультету ІТМ, доцентом, кандидатом економічних наук О.В. Мурзабулатовою. Протягом візиту тривали дискусії та обговорення з безпекової тематики, зокрема за такими напрямами:
- Вивчення гібридної небезпеки: досвід молодих дослідників з Тарту.
- Між «м’якою силою» та «інформаційною війною»: військова тематика російських ЗМІ за кордоном, 2008-2021 рр.
- Три пастки для науковців: орієнтована на росію онтологія, несприйняття західного мейнстріму та вразливість до дезінформації.
- російська популярна музика в державній культурній політиці та політиці опору.
- Наслідки тимчасового захисту ЄС, національної інтеграції та місцевого врядування в естонському контексті.
- Дезінформація та інформаційний розлад: аналітична дискусія.
- Цифрова демократія: загрози та перспективи.
- Асиметричні відповіді України на російське вторгнення.
- Відмивання грошей і гібридні загрози: питання фінансової (не)безпеки в Естонії.
- Від коду до створення: практичний 3D-друк у посібнику з кібербезпеки. Практикум з кібербезпеки у 3D-друку.
- Нова українська діаспора в Естонії.
Окремою подією можна виділити присутність команди WARN на відкритій лекції Тімоті Гартона Еша, відомого британського історика та журналіста, на тему Homelands: A Personal History of Europe (Батьківщини: Особиста історія Європи).
Онлайн-нарада 27.06.2023 р.
Підбиття підсумків відбулось на онлайн-нараді 27.06.2023 р. Аналіз отриманих результатів свідчить про набуті командою WARN нові знання та навички в сфері протидії гібридним загрозам, про нові матеріали, отримані командою проєкту, які можуть бути застосовані в освітньому процесі та в дослідженнях. Серед матеріалів візиту – презентації лекторів, оновлення глосарію та ідеї щодо подальшого розвитку проєктних результатів. За отриманими фідбеками, переважна більшість учасників високо оцінила якість наданих матеріалів та дискусій, що відбулись. Загалом навчальна програма в Тарту отримала позитивні відгуки щодо якості змісту, конкретних лекцій та загального задоволення візитом. Урізноманітнення методів навчання, врахування регіональних інтересів та забезпечення узгодженості програми з безпековою тематикою стали ключовими міркуваннями для вдосконалення освітніх програм у майбутньому.