Кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК)

Мова:

Вітаємо з Днем міста!

День міста Харків відзначається 23 серпня в день звільнення міста від гітлерівських військ в роки Другої світової війни.

Вітаємо всіх харків’ян і гостей міста з Днем міста і його 366-річчям! Бажаємо нашому улюбленому місту процвітання, зростання і постійного вдосконалення, а його городянам – благополуччя та натхнення!

Вітаємо з Днем міста!

Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста!

Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста!

Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста!

Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста! Вітаємо з Днем міста!

Харків – великий науковий, індустріальний, транспортний і студентський центр України.
Засновником міста вважається міфічний козак XVI – початку XVII століть або навіть XVIII століття – Харько. Назва міста походить від річки Харків, назва якої вже була присутня між 1553 і 1627 роками на царській мапі Велике Креслення.
Сучасне місто виникло на піднесеному плато вододілу річок Харків і Лопань на місці зруйнованого давнього городища – спочатку як невелика фортеця для захисту кордонів від набігів кочівників в 1767-1773 роках.
1651 рік – дата на прапорі Харківського козачого полку.
Близько 1669 року  з’явилася назва «полкового міста Харківського козачого полку». З моменту заснування Слобідської губернії в 1765 році – губернське місто.
У 1780-1796 – центр Харківського намісництва. Протягом XVIII-XIX століть – торговий, культурний і промисловий центр Слобідської України.
До 1837 у Харкові налічувалося понад сімдесят промислових підприємств: млинів, салотопок, винокурних і шкіряних заводів.
У 1789 р у Харкові відкрився перший у стаціонарний театр, в 1805 – другий на нинішній території України університет, в 1885 – технологічний інститут, зараз – НТУ «Харківський політехнічний інститут», в 1912 – Вищі комерційні курси – Харківський комерційний інститут.
З 1918 по 1919 рік Харків був столицею так званої “Донецько-Криворізької Республіки” в складі РРФСР, однак московським окупантам так і не вдалося кардинально змінити етнопрінадлежность даної території і з 1919 по 1934 місто стало столицею Української Радянської Соціалістичної Республіки.
У 1946 році, після закінчення Другої Світової, був прийнятий новий генеральний проект планування і реконструкції міста.
У 1965 році в місті було 2250 вулиць, провулків і площ.
Міста обласного значення Харківської області: м.Ізюм, м.Куп’янськ, м.Лозова, м Люботин, м.Первомайський, м.Чугуїв.
Міста районного значення Харківської області: м. Балаклія, м. Барвінкове, м. Богодухів, м. Валки, м. Вовчанськ, м. Дергачі, м. Зміїв, м. Красноград, м. Мерефа, м. Південне.