Кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК)

Мова:

Вітаємо з міжнародним Днем студента!

Вітаємо з міжнародним Днем студента!

Зі святом, дорогі студенти!

Студенти, ваші прагнення та завзятість незмінно надихають на великі звершення. Нехай кожен ваш навчальний день сповнюється радістю від нових знань та досягнень!

Міжнародний День студента 17 листопада в Україні відзначається з 1999 року. Свято має й іншу назву — День міжнародної солідарності студентів. Студенти – це одна з самих прогресивних верств суспільства в усі часи.

Міжнародний день солідарності студентів яскраве тому підтвердження. Цей день приурочений до події, яка сталася в колись окупованій нацистами Чехословаччині.

Під час німецької окупації в 1939 році, студенти та викладачі празьких університетів вийшли на мирну демонстрацію на знак річниці утворення  Чехословацької держави. Окупанти цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли в масову акцію протесту.

Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року,  карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200 студентів, а також ряд представників викладацького складу. Дев’ятьох активістів цього руху  демонстративно, без суду, стратили у в’язниці Праги. Решта була відправлена в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера, всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.

Українська спільнота, відчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді приєдналася до міжнародної ініціативи. У пам’ять про згадані події, 17 жовтня оголосили Міжнародним днем студентів (Указ від 16 червня 1999 року № 659/99).
Зараз цей день не є траурним, а відзначається як свято молодості, наснаги й бажання знань.

Цього дня прийнято вітати одне одного як сучасним, так і колишнім студентам, згадувати про свої студентські роки. Зазвичай студенти мали короткий навчальний день та вирушали на різноманітні масові заходи. Але так було, звісно, до війни.

За даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, у жовтні 2021 року в Україні нараховувалось близько мільйона студентів. Сьогодні триває 632-й день боротьби українського народу з рашистськими загарбниками. Навчальний процес у нашому університеті не припиняється. ХНУРЕ працює у змішаному режимі, забезпечуючи можливість вчитися всім своїм студентам.

Вітаємо з міжнародним Днем студента!