Кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК)

Мова:

Запрошуємо на вебінар 10 лютого, 16.00-17.30 “Як створити в Україні цифровий інноваційний хаб у відповідності до європейської концепції DIH (Digital Innovation Hub)”

Участь є безкоштовною за умови попередньої реєстрації за посиланням:
https://forms.gle/BCaVa3XKyTMbH7raA

Вебінар проводиться в системі ZOOM 

При досягненні максимальної кількості учасників реєстрація буде припинена і  тоді буде організована онлайн трансляція у Facebook або в You Tube. Посилання на онлайн трансляцію буде розміщено на сторінці ГО АЄІ у Facebook: https://www.facebook.com/InnoEU.UA

На вебінарі буде представлена історія створення цифрового інноваційного хабу Hub-laboratory Internet of Things: DIH I4MS Ukraine (https://aei.org.ua/portfolio/cifrovij-innovacijnij-hab/), який було започатковано у рамках європейської ініціативи I4MS (https://i4ms.eu)  за підтримки механізму каскадного фінансування програми Горизонт 2020. Хаб DIH I4MS Ukraine є єдиним українським цифровим хабом, який включено у каталог європейських хабів (https://s3platform.jrc.ec.europa.eu/digital-innovation-hubs-tool/-/dih/1472/view ).

Анотована інформація про європейські DIHs є на сторінці ГО АЄІ за посиланням:
https://aei.org.ua/innovacijni-habi-yak-ekosistema-rozvi/

Одним і з важливих фокусів вебінару стануть пропозиції спікерів щодо розвитку цифрової інноваційної інфраструктури в Україні з врахуванням успішних прикладів та наявних труднощів і бар’єрів, які стоять на шляху ініціаторів створення нових інноваційних структур. Для нас також важливо отримати інформацію і про досвід інших організацій та опрацювати пропозиції і рекомендації до ключових державних структур, які дотичні до теми цифрових інновацій та цифрової трансформації України. Ці пропозиції будуть також враховувати ті можливості, які мають українські організації в рамках конкурсів європейських програм, а також те що ми очікуємо в найближчих рішення українського уряду та парламенту.

На наступний період 2021-2027 року Європейський Союз розглядає мережу DIHs, як ключовий елемент інноваційної інфраструктури, яка має підтримати інноваційні процеси цифрової трансформації економіки та суспільних процесів. Підтримка цієї мережі передбачається в рамках програми Горизонт Європа та Цифрова Європа.

В Україні в останні декілька років просувається концепція центрів 4.0, які по своїй суті є аналогами DIHs  і уже в деяких містах створено пілотні центри Індустрії 4.0 за підтримки асоціації АППАУ та ряду провідних університетів (https://industry4-0-ukraine.com.ua/2019/04/01/centri-4-0-yak-ostrovi-%D1%96nnovac%D1%96j/).

Готується Постанова КМУ про підтримку створення та розвитку центрів 4.0, проект якої активно обговорюється в різних середовищах (https://www.industry4ukraine.net/publications/industry-4-0/postanova-pro-czentry-4-0-yak-lakmusovyj-papirecz-ne-efektyvnosti-vzayemodiyi-ekspertnyh-spilnot/)

Підтримка центрі 4.0 також передбачається Стратегією розвитку сфери інноваційної діяльності  в Україні на період до 2030 року.

Очікувана аудиторія вебінару:

  • представники університетів та дослідницьких центрів, які зацікавлені у створенні чи співпраці з DIHs;

  • представники центральних та місцевих органів влади, які зацікавлені у розвитку цифрових інновацій;

  • представники консалтингових структур та організацій підтримки бізнесу, які зацікавлені у співпраці з DIHs/

  • представники бізнесу та громадського сектору, яких цікавить доступ до цифрових інновацій.

Основні спікери вебінару:

Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямком ІКТ

(https://www.facebook.com/ivan.kulchytskyy, https://www.linkedin.com/in/ivankulchytskyy/ )

Проєкти ГО АЄІ (https://aei.org.ua/projekty/)

Теми виступу: Перехід від Горизонт 2020 до Горизонт Європа, особливості виконання проєктів в рамках механізму каскадного фінансування, співпраця між організаціями з різних секторів, адвокація інструментів підтримки розвитку інновацій в Україні.