ЦІЛЬ 17.
ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ СТІЙКОГО РОЗВИТКУ
17.1. Міжнародні науково-практичні заходи.
5 квітня 2023 року в рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль #101047751- EUDI4C, а також за підтримки Європейської федерації академій наук і гуманітарних наук (ALLEA) було організовано вебінар на тему «Цифрова трансформація: досвід ЄС та можливості для України». У заході взяли участь науковці, представники бізнес-середовища і громадських організацій.
Спікери з 4 країн Швеції, Литви, Угорщини та України представили власні дослідження та поділилися досвідом щодо діджиталізації в публічному адмініструванні, праві, економіці та бізнесі.
(https://eces.nure.ua/vebinar-na-temu-cifrova-transformacija-dosvid-ies-ta-mozhlivosti-dlja-ukraini)
17.2. Міжнародні проєкти (гранти):
- Еразмус+ Жан Моне Модуль «Ukraine-EU: Digital innovations making connections 4 changes» (Erasmus Jean Monnet Module #101047751-EUDI4C), «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін»
Загальна мета проєкту – привернути увагу української спільноти до необхідності цифрових інновацій у всіх сферах суспільства з метою сприяння інтеграції та співпраці між Україною та Європейським Союзом, впроваджуючи найкращий досвід та стратегії для змін.
Координатор проєкту – д.е.н., професор кафедри ЕК Колупаєва І.В.
Викладачами кафедри ЕК було отримано свідоцтво про реєстрацію авторського права на навчально-методичний твір «СИЛАБУС з навчальної дисципліни «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін» (у межах реалізації Міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» (Erasmus Jean Monnet Module «Ukraine-EU: Digital innovations making connections 4 changes» #101047751-EUDI4C))» («Силабус дисципліни модулю «Ukraine-EU: Digital innovations making connections 4 changes») від 20.05.2022 № 113028.
Автори: д.е.н., проф. Полозова Т. В., д.е.н., проф. Колупаєва І.В., к.е.н., доц. Шейко І.А.
- Еразмус+ Жан Моне Модуль «European approach in charge of ethical, legal and socio-economic artificial intelligence policy» Erasmus Jean Monnet: Modules #101047552 – EU ic AI policy), «Європейський підхід до етичної, правової та соціально-економічної політики в галузі штучного інтелекту»
Загальною метою проєкту є дослідження та поширення європейського підходу до досконалості в галузі штучного інтелекту. Аналіз підходів у підготовці наборів даних, узагальнення етичних та правових знань для навчання розробників та користувачів систем штучного інтелекту, заохочення досвіду впровадження технологічних розробок у державному та приватному секторах та підготовка до соціально-економічних змін, спричинених штучним інтелектом.
Учасник від кафедри ЕК – д.е.н., професор кафедри ЕК Колупаєва І.В.
- 3. Міжнародний проєкт Erasmus+ КА 2 СВНЕ «Universities-Communities: strengthening cooperation /UNICOM»
Загальна мета проєкту – розробити державну політику Міністерства освіти та науки України щодо третьої місії українських університетів; дослідити найкращі практики співробітництва між ЗВО та територіальними громадами на підставі релевантного досвіду країн ЄС (Італія, Німеччина, Швеція, Чехія та Латвія); розвиток соціальної ролі університету та стимулювання співробітництва ЗВО та громад; впровадження ефективних моделей співробітництва між об’єднаними громадами та ЗВО для забезпечення соціальної згуртованості, інклюзії та стійкого розвитку.
Координатор проєкту від ХНУРЕ – к. н. держ. управ., доцент кафедри ЕК Колісник М.М.
17.3. Участь у міжнародних науково-практичних конференціях
21.09.2024 представники кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки (проф. Полозова Т.В., проф. Романенков Ю.О., доц. Шейко І.А., доц. Мурзабулатова О.В., доц. Пономарьов С.В.) взяли участь у 14-й Міжнародній конференції «Advanced Computer Information Technologies» з доповіддю на тему «Industrial Development in the Era of Digital Technologies: a Comparative Analysis of EU Countries».
Спікером від команди науковців кафедри ЕК була доц., к.е.н. Шейко Ірина Анатоліївна, яка презентувала основні результати досліджень з проблематики промислового розвитку в епоху цифрових технологій в межах порівняльного аналізу країн Європейського Союзу.
Міжнародна конференція «Hradec economic days» проходила в Університеті Градек Карлове (Чехія).
13 квітня 2023 року викладачі кафедри ЕК Полозова Т.В., Колупаєва І.В., Шейко І.А. взяли участь у міжнародній конференції з доповіддю на тему Взаємозв’язок між цифровим розвитком та секторами IT&hi-tech, R&D, ринком праці в країнах ЄС”.
17.4. Міжнародна академічна мобільність викладачів кафедри ЕК (https://eces.nure.ua/mizhnarodna-aktivnist-vikladachiv-kafedri-ek)
Порфесор, д.е.н.Колупаєва І.В як гостьовий дослідник здійснювала керівництво науково-дослідним проєктом «Удосконалення механізму цифрової регуляторної політики Європейського Союзу та України», імплементація якого проходила на кафедрі Економіки Лінчепінзького університету (Швеція) з 1 вересня 2022 року по 30 червня 2023 року. Фінансування міжнародного проєкту відбулося за підтримки Європейської федерації академій наук і гуманітарних наук (ALLEA).
Відповідно до робочого плану проєкту Колупаєва І.В. провела сесію лекцій та семінарів для студентів магістерських програм Лінчепінзького університету, а також ознайомилася з європейським підходом та моделлю підготовки докторів філософії PhD в шведському університеті.
За час перебування в Лінчепінзькому університеті Колупаєва І.В. брала активну участь в академічній та громадській діяльності університету, включаючи участь у проєкті «Сталий електронний уряд для стійкості, інновацій та демократії» (SeGRID), де виступала з лекціями, а також проводила організаційні заходи зі сприяння розвитку Східного партнерства в освіті.
З метою посилення академічної мобільності та задля розвитку європейського партнерства Харківського національного університету радіоелектроніки було підготовлено проектні заявки на конкурсні програми Erasmus+, які за результатами конкурсу одержали грантове фінансування.