Кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК)

Мова:

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»  Сайт проєкту WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Повний опис проєктуМіжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»                                                  (610133-EPP-1-2019-1-FIEPPKA2CBHEJP)

Мета проєкту полягає в підвищенні національної безпеки та подоланні нестачі сервісів безпеки, яка виникла через появу гібридних загроз. Безпековий сектор не має достатніх можливостей та ресурсів для самостійної протидії складним гібридним загрозам, він повинен спиратися на обізнаність в питаннях безпеки професіоналів критичних галузей та суспільства в цілому. Розуміння комплексної взаємозалежності та критичної вразливості в ключових секторах є важливим для підвищення стійкості нації до безпекових викликів, а отже, – особистої безпеки та добробуту її громадян.

 • заповнити прогалину в галузі безпеки в різних сферах професійної діяльності для підвищення професійної та громадянської стійкості до гібридних загроз в Україні;
 • адаптувати освітні програми у 7 галузях освіти та розробити курси з протидії гібридним загрозам для освіти впродовж життя;
 • пілотувати адаптовані освітні програми та курси LLL;
 • створити міжгалузеве середовище з питань протидії гібридним загрозам.

 Новини та події проєкту WARN і заходів, що проводяться для його реалізації

Запрошення на ІV Міжнародну науково-практичну конференцію «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ В УМОВАХ ПРОТИДІЇ ГІБРИДНИМ ЗАГРОЗАМ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ».

В рамках реалізації проєкту Erasmus+ «Академічна протидія гібридним загрозам» WARN 610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP запрошуємо Вас до участі у ІV Міжнародній науково-практичній конференції «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ В УМОВАХ ПРОТИДІЇ ГІБРИДНИМ ЗАГРОЗАМ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ».
Конференція відбудеться у дистанційному форматі 22 листопада 2023 року.
Пленарне засідання на платформі Google Meet заплановано на 13.00 за посиланням:
https://meet.google.com/xop-xrxx-avp?authuser=0&hs=179&pli=1
Робота конференції передбачається за секціями.
Форма участі у конференції – дистанційна.
Робоча мова конференції: українська, англійська.
Участь у конференції та публікація тез – БЕЗКОШТОВНІ.
Кожен учасник конференції отримає ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРТИФІКАТ

                                  інформаційний лист   Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

InfoDay

Воркшоп з методологій навчання, розроблених в рамках проектів Erasmus+

15 вересня 2023 року учасники WARN проєкту від ХНУРЕ, які представляють дві кафедри, а саме кафедру економічної кібернетики та управління економічною безпекою та кафедру штучного інтелекту, разом з колегами з Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая (МНТУ, м. Київ) провели воркшоп «Коеволюція «Бізнес-Університет»: нові реалії – нові практики», що поширив методологічні результати трьох проєктів Erasmus+, а саме WARN, JoInME та UniCities. Під час воркшопу були продемонстровані нові викладацькі практики для ефективного навчання як відповідь на драматичну зміну безпекової ситуації, спричинену непередбачуваними викликами, такими як пандемії чи війни.

Захід було проведено у Києві, що дозволило залучити більш ніж 70 представників академічної спільноти та бізнесу з Харкова, Києва, Запоріжжя, Черкас, Чернігова, а також внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованого Донецька та Донецької області.

Спеціально запрошений спікер, д-р Світлана Шитікова, координаторка проекту ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні», представила нові можливості програми Еразмус+ та важливість синергії проєктів та взаємодії команд для посилення впливу проєктів на різних рівнях, що наочно довели команди трьох проєктів, які об’єднали досвід, зусилля та результати у новий методологічний фреймворк.

Під час воркшопу національний координатор проєкту WARN, доцентка каф. ЕК Світлана Гришко продемонструвала переваги нових підходів до навчання в умовах нових реалій, спричинених гібридними загрозами. Короткий тренінг, проведений  для викладацької аудиторії, продемонстрував практичні навчальні методи, що викликало жвавий відгук колег.

Такі результати проекту уможливлюють прямий спільний внесок кафедр ЕК та ШІ у стале зростання шляхом реалізації Цілей сталого розвитку, а саме ЦСР4 (Якісна освіта) та ЦСР8 (Гідна праця та економічне зростання).

Окрему подяку висловлюємо приймаючої стороні заходу – Міжнародному науково-технічному університету імені академіка Юрія Бугая (МНТУ, м. Київ), зокрема – ректору, пані Вероніці Худолей, та першому проректору, пані Оксані Карпенко.

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

 

Проєкт WARN був представлений у  моніторинговому кластерному заході Національного Еразмус+ офісу в Україні

Національна  координаторка  проєкту WARN, доцентка кафедри ЕК Світлана Гришко взяла участь у моніторинговому кластерному заході Національного Еразмус+ офісу в Україні, де представила поточні результати проєкту WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP “Academic Response to Hybrid Threats”) та поділилась досвідом адаптації проєктної роботи до підвищеної турбулентності зовнішнього середовища.

Моніторинговий кластерний захід відбувся 25 липня 2023 р. у вигляді вебінару «Євроінтеграція: забезпечення стійкого розвитку вищої освіти та суспільства в Україні».

Такі моніторингові кластерні заходи проводяться Національним Еразмус+ офісом в Україні за Програмою ЄС Еразмус+ з метою поширення провідного досвіду та моніторингу результатів проєктів за напрямом Розвиток потенціалу вищої освіти, забезпечення синергії між проєктами, що працюють у певному кластері, просування тематичних пріоритетів Програми ЄС Еразмус+, зокрема якості, цифровізації та інклюзії.

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

 

Запрошуємо на воркшоп “Коєволюція “Бізнес-Університет”: нові реалії – нові практики”

Інформуємо про намір трьох проєктів Еразмус+ провести Воркшоп “Коєволюція “Бізнес-Університет”: нові реалії – нові практики” (15.09.2023, м.Київ).
Захід має на меті продемонструвати нові методи викладання, напрацьовані за проєктом з протидії гібридним загрозам і проєктом з підготовки підприємців в передових галузях для створення міжнародних мультидисциплінарних стартапів, а також  переваги синергії проєктних результатів.

Серед інших проєктів буде представлений проєкт Еразмус+ КА2 «Академічна протидія гібридним загрозам – WARN» 610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP, співвиконавцем якого є кафедра ЕК.

Звертаємо увагу, що захід відбудеться в очному форматі за адресою: м. Київ, пров. Херсонський 3, ЗВО Міжнародний науково-технічний університет ім. Ак. Юрія Бугая, ауд. 302, зала Вченої ради.  Якщо є   можливість та   бажання – ласкаво просимо приєднатись до   учасників заходу в
м. Києві.
Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

 

Проєкт WARN продовжено на рік

18 липня, ми отримали чудову новину від Виконавчого агентства з питань освіти, аудіо-візуальних засобів і культури (ЕАСЕА): проєкт WARN продовжено на рік, до 15 листопада 2024 року!

Таке рішення є результатом:

– визнання виняткової значущості проєкта WARN, спрямованого на підвищення національної безпеки та подолання нестачі безпекових сервісів, яка виникла через появу гібридних загроз;

– визнання якості отриманих проєктних результатів: оновлення освітніх програм та розробка нових курсів та методик навчання, створення дослідницького WARN-середовища на основі мультидоменних технологічних лабораторій-хабів з протидії гібридним загрозам, просвітницька робота на LLL-курсах та національних освітніх платформах тощо;

– визнання спроможності проєкту WARN сприяти розвитку соціальної стійкості через підвищення обізнаності громадськості про гібридні загрози.

За влучним висловом грантхолдеру проєкту WARN Тіімо Тііхонена (Фінляндія): “Проєкт WARN – це не про ті зміни, які відбуватимуться після війни, це не про зміни після Перемоги. Проєкт  WARN – це про ті зміни, які сприяють українській Перемозі”.

 

Робоча нарада WARN
Завершено ще один важливий етап роботи над проєктом WARN – опрацювання матеріалів та досвіду одного з європейських партнерів проекту, Тартуського університету (Естонія). Цей етап містив кілька важливих заходів, що були здійснені всіма командами проєкту, зокрема й об’єднаною командою ХНУРЕ у партнерстві двох кафедр – кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою (ЕК) та кафедри штучного інтелекту (ШІ).

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Підготовчі заходи відбулись в онлайн форматі. Під час таких проєктних онлайн-нарад були отримані наступні висновки, що згодом стали основою майбутніх тренінгів:

 • був визначений бекграунд візиту – зафіксовано наявність створених та впроваджених базових результатів проекту у версії 1.0 (оновлені профілі та навчальні плани освітніх програм; запропоновані нові компетентності та результати навчання; розроблені нові курси та оновлені існуючі курси; створено глосарій; створено посібник «Методика навчання в умовах гібридних загроз»);
 • сформульована тема тренінгів “Забезпечення стійкості суспільства в умовах гібридних загроз”;
 • прийняті наступні завдання візиту та розподілені обов’язки серед учасників візиту: знайти підтвердження актуальності отриманих результатів версії 1.0; доопрацювати всі розробки з урахуванням зміни безпекового ландшафту 24/02/22; доповнити матеріали новими розробками; розширити представництво WARN-середовища та пожвавити його роботу.

Візит представників команди WARN до європейського університету в Тарту

Візит в Тарту став першим проєктним візитом представників команди WARN до європейського університету. Він відбувся в період з 8 по 11 травня 2023 року за участю 11 європейських тренерів та 29 українських стажерів. Кафедра ЕК була представлена завідувачем кафедри, професором, доктором економічних наук Т.В. Полозовою та заступником декана факультету ІТМ, доцентом, кандидатом економічних наук О.В. Мурзабулатовою. Протягом візиту тривали дискусії та обговорення з безпекової тематики, зокрема за такими напрямами:

 • Вивчення гібридної небезпеки: досвід молодих дослідників з Тарту.
 • Між «м’якою силою» та «інформаційною війною»: військова тематика російських ЗМІ за кордоном, 2008-2021 рр.
 • Три пастки для науковців: орієнтована на росію онтологія, несприйняття західного мейнстріму та вразливість до дезінформації.
 • російська популярна музика в державній культурній політиці та політиці опору.
 • Наслідки тимчасового захисту ЄС, національної інтеграції та місцевого врядування в естонському контексті.
 • Дезінформація та інформаційний розлад: аналітична дискусія.
 • Цифрова демократія: загрози та перспективи.
 • Асиметричні відповіді України на російське вторгнення.
 • Відмивання грошей і гібридні загрози: питання фінансової (не)безпеки в Естонії.
 • Від коду до створення: практичний 3D-друк у посібнику з кібербезпеки. Практикум з кібербезпеки у 3D-друку.
 • Нова українська діаспора в Естонії.

Окремою подією можна виділити присутність команди WARN на відкритій лекції Тімоті Гартона Еша, відомого британського історика та журналіста, на тему Homelands: A Personal History of Europe (Батьківщини: Особиста історія Європи).

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Поточна нарада UA-партнерів

Підбиття підсумків відбулось на онлайн-нараді 27.06.2023 р. Аналіз отриманих результатів свідчить про набуті командою WARN нові знання та навички в сфері протидії гібридним загрозам, про нові матеріали, отримані командою проекту, які можуть бути застосовані в освітньому процесі та в дослідженнях. Серед матеріалів візиту – презентації лекторів, оновлення глосарію та ідеї щодо подальшого розвитку проектних результатів.  За отриманими фідбеками, переважна більшість учасників високо оцінила якість наданих матеріалів та дискусій, що відбулись. Загалом навчальна програма в Тарту отримала позитивні відгуки щодо якості змісту, конкретних лекцій та загального задоволення візитом. Урізноманітнення методів навчання, врахування регіональних інтересів та забезпечення узгодженості програми з безпековою тематикою стали ключовими міркуваннями для вдосконалення освітніх програм у майбутньому.

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Відбулась  робоча нарада міжнародного проєкту Еразмус+ «WARN: Academic Response to Hybrid Threats»

Відбулась перша в цьому, 2023 році робоча нарада міжнародного проєкту Еразмус+ «WARN: Academic Response to Hybrid Threats» (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP) «Академічна протидія гібридним загрозам» https://warn-erasmus.eu/ua/

Захід відбувся в онлайн-режимі. Модерація заходу здійснювалась національною кооринаторкою проєкту WARN, доценткою кафедри ЕК Світланою Гришко. Кафедру ЕК представляла завідувачка кафедри, професорка Тетяна Полозова.

Серед питань, які обговорила команда:

 • оновлення освітніх програм для набору 2023 року в рамках WARN-проєкту;
 • особливості підготовки навчальних матеріалів в рамках WARN-проєкту;
 • анкетування стейкхолдерів освітнього процесу,
 • дослідницька взаємодія в рамках WARN-середовища.

Також були проведені заходи із забезпечення якості проектної роботи: підбиті підсумки самооцінки та скориговані заходи проєктної діяльності.

Отже, команда проєкту завершує роботу над імплементацією базової версії оновлення освітніх програм. На кафедрі ЕК таке оновлення відбулось для освітньої програми Управління фінансово-економічною безпекою 2022 року набору: були додані нові компетентності, результати навчання та освітні компоненти. Попереду – аналіз пілотних результатів, взаємодія з європейськими партнерами та “тонке налаштування” освітніх програм та навчального контенту.

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

 

Освітня програма “Управління фінансово-економічною безпекою”  за спеціальністю 073  пройшла оновлення в рамках Еразмус+ проєкту «Academic Response to Hybrid Threats – WARN» 

Спеціальність 073 «Менеджмент» – Освітня програма «Управління фінансово-економічною безпекою» – додано нове вiдео на youtube канале  кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою. Освітня програма “Управління фінансово-економічною безпекою” другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент пройшла оновлення в рамках Еразмус+ проєкту «Academic Response to Hybrid Threats – WARN (610133-EPP-1-2019-1-FI–EPPKA2-CBHE–JP)» (https://warn-erasmus.eu/ua/).

Освітньо-професійна програма «Управління фінансово-економічною безпекою» спеціальності 073 Менеджмент для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти має міждисциплінарний характер, що полягає в інтеграції знань з менеджменту, економіки, фінансів, безпекознавства, ризикології, інформаційно-аналітичних технологій, права.

Участь кафедри ЕК у рекламній компанії проєкту WARN

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

3 лютого, відбулася неформальна “жива” зустріч та участь у фотосесії на кафедрі ЕК (корпус І, 2-й поверх). Захід проводився в рамках рекламної компанії проєкту WARN (https://warn-erasmus.eu/ua/) та рекламної компанії нашої кафедри ЕК. Організатор зустрічі – національний координатор WARN-проекту доцент кафедри ЕК Гришко Світлана Валеріївна. 

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

В рамках реалізації проєкту Erasmus+ «Академічна протидія гібридним загрозам» WARN 610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP 22 листопада 2022 було проведено ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ В УМОВАХ ПРОТИДІЇ ГІБРИДНИМ ЗАГРОЗАМ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ».
Конференція відбудеться у дистанційному форматі 22 листопада 2023 року.
Пленарне засідання на платформі Google Meet було заплановано на 11.00 за посиланням:
https://meet.google.com/xop-xrxx-avp?authuser=0&hs=179&pli=1
Робота конференції пройшла за наступними секціями:
1. Гібридні загрози – сучасні виклики для України та світу.
2. Менеджмент організацій і адміністрування.
3. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності.
4. Менеджмент соціокультурної діяльності.
5. Публічне управління та адміністрування.
6. Підприємництво в умовах динамічних змін економічного середовища.
7. Глобалізаційні аспекти використання інформаційно-комунікаційних технологій.
Форма участі у конференції – дистанційна.
Робоча мова конференції: українська, англійська.
Участь у конференції та публікація тез – БЕЗКОШТОВНІ.
Кожен учасник конференції отримв ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРТИФІКАТ

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Конвергенція економічних та ІТ спеціальностей в рамках проєкту

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Дослідження, які проводить кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою спільно з кафедрою штучного інтелекту в рамках Еразмус+ проєкту “WARN: Академічна протидія гібридним загрозам”, були  відзначені поважним всесвітнім виданням в галузі освіти –  QS Global Education News (Issue 06 November 2021, p.28)
https://content.qs.com/qs-gen/latest/index.html#page=28
Це є ще одним підтвердженням того, що в ХНУРЕ створюються сприятливі умови для конвергенції економічних та ІТ спеціальностей. Тож, продовжуємо і надалі міждисциплінарну взаємодію, яка дозволяє поєднувати досягнення в галузі штучного інтелекту із потужністю людського капіталу!

Нагадаємо: QS-GEN науковий журнал, який випускається щоквартально британською компанією Quacquarelli Symonds та спеціалізується на аналізі діяльності вищих навчальних закладів всього світу. У ньому демонструються видатні досягнення, нагороди, досвід, партнерські відносини та розробки вишів.

WARN-семінар у Львові 18 – 20 жовтня 2021 

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»    Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»   Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Новий формат проектної роботи був випробуваний на семінарі WARN у Львові 18 – 20 жовтня 2021. Три дні команда WARN-проєкту працювала у “гібридній” взаємодії, спілкуючись одночасно наживо в локаціях Українського католицького університету (УКУ) та в онлайн форматі.

Міжфакультетська команда ХНУРЕ була представлена національним координатором WARN-проєкту доц.С.Гришко (кафедра ЕК), лідером команди розробників ОП “Системи штучного інтелекту” доц.М.Головянко (кафедра ШІ) та проектним менеджером Л.Тітовою (кафедра ШІ), до онлайн-формату приєднались завідувач кафедри ЕК проф.Т.Полозова та професор кафедри ШІ Н.Рябова

Під час зустрічі були проведені змістовні тренінги для розробників WARN-проекту:

– тренінг зі змагального навчання у боротьбі з гібридними загрозами, зокрема, когнітивним зламом;

– обмін знаннями, які отримали представники WARN-проекту в літній школі університету Ювяскюля за курсом “Changing Security and Hybrid Threats”.

“Гібридний формат” дозволив долучити до унікального цікавого контенту не лише проєктну команду, але й студентів з університетів-партнерів.

Також були синхронізовані та узгоджені заходи другого робочого пакету “Розробка” (WP2), пов’язані з адаптацією освітніх програм до нового контексту гібридних загроз:

 • оновлення профілів магістерських програм (зокрема, освітньої програми “Управління фінансово-економічною безпекою” та “Системи штучного інтелекту” в ХНУРЕ);
 • розробка спільного проєктного курсу “Гібридні загрози та комплексна безпека” та курсів, спеціалізованих по освітнім програмам;
 • розробка нової методики проактивного навчання в умовах захисту від гібридних загроз;
 • оновлення інтерактивного Глосарію з гібридних загроз.

Фото – М.Головянко

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

ScienceLabNURE#32 Академічна протидія гібридним загрозам   

Національний координатор проєкту доц. #NURE Світлана Гришко про очікувані адаптовані освітні програми (магістерські і LLL).

 

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»        Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Створення в ХНУРЕ міжфакультетського хабу з протидії гібридним загрозам

Проєктні WARN-завдання передбачають створення в ХНУРЕ міжфакультетського хабу з протидії гібридним загрозам. Разом з аналогічними хабами партнерів, він має стати важливим елементом міжгалузевого середовища WARN.

В ХНУРЕ такий хаб об’єднає лабораторії виконавців проєкту WARN: нашої кафедри Економічної кібернетики та управління економічною безпекою, ЕК (факультет Інформаційно-аналітичних технологій та менеджменту) та кафедри Штучного інтелекту, ШІ (факультет Комп’ютерних наук).

Матеріальним підґрунтям цієї колаборації стане оновлення лабораторій, профінансоване грантом проєкту. Зокрема, в 2021 році лабораторія УФЕБ (кафедра ЕК, 201і) отримала потужне комп’ютерне обладнання на загальну суму більш ніж 350 тис.грнзокрема – 10 сучасних стаціонарних комп’ютерів, ноутбук, комплект мультимедійного обладнання, офісний багатофункціонального пристрій, роутер.

Нове обладнання призначене для забезпечення магістерської програми Управління фінансово-економічною безпекою,  а також для виконання спільних досліджень з протидії гібридним загрозам в рамках міжгалузевого середовища WARN.

 

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»Створення інтерактивного глосврію гібридних загроз (HYBRID THREATS GLOSSARY) проєктом WARN

Консорціум проєкту WARN «Academic Response to Hybrid Threats» (610133-EPP-1-2019-1-FIEPPKA2CBHEJP), в якому беруть участь співробітники кафедри ШІ і EK, створили Глосарій гібридних загроз (Hybrid Threats Glossary), який надає термінологічну базу для визначення гібридних загроз в 7 галузях знань для 11 освітніх програм, які модернізуються за проектом, зокрема в менеджменті  і штучному інтелекті. Наразі запущено інтерактивну версію Глосарію гібридних загроз для використання його не тільки професійною академічною спільнотою, а й широким колом зацікавлених осіб незалежно від віку, соціальної категорії і професійного спрямування.  

Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам» Міжнародний проєкт WARN «Академічна протидія гібридним загрозам»

Відбулась робоча нарада українських команд проєкту WARN «Acfdemic Response to Hybrid Threats»

25.06.2021 відбулась робоча нарада українських команд проєкту WARN «Academic Response to Hybrid Threats» (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)  для  визначення та координування поточних завдань. Наразі проєкт переходить в активну фазу виконання другого робочого пакету WP2 “Адаптація освітніх програм до нового контексту гібридних загроз”. Кафедра ЕК починає оновлення освітньої програми Управління фінансово-економічною безпекою, спеціальність 073 Менеджмент.

Від нашої кафедри у нараді взяли участь національний координатор проекту доц.Гришко С.В. та завідувач каф.ЕК проф.Полозова Т.В