Конкурс: Erasmus Jean Monnet: Modules
Назва: Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін
Проєкт: #101047751
Акронім: EUDI4C
Період: 2022-2024 роки
Загальний обсяг фінансування – 24 тис. евро.
Координатор:
професор кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою, професор, доктор економічних наук
Учасники проекту:
завідувач кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою професор, доктор економічних наук;
доцент кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою, доцент, кандидат економічний наук;
Лазло Вертеші
Dr. habil, PhD з економічних наук, PhD з юридичних наук, Будапештський університет технологій та економіки, Угорщина;
Девід Кайла
доцент, PhD з економічних наук, заступник декана факультету права, економіки та менеджменту, Університет Анже, Франція.
Загальна мета проєкту – привернути увагу української спільноти до необхідності цифрових інновацій у всіх сферах суспільства з метою сприяння інтеграції та співпраці між Україною та Європейським Союзом, впроваджуючи найкращий досвід та стратегії для змін.
Основні завдання:
- надання студентам необхідних знань та навичок у сфері розвитку цифрових інновацій як ключового чинника української стратегії щодо інтеграції до ЄС;
- заохочення молодого покоління, дослідників, професіоналів-практиків, викладачів та інших академічних представників до вивчення цифрових інновацій Європейського Союзу;
- заохочення молоді до поширення досвіду досліджень цифрових інновацій ЄС та політики їх регулювання;
- сприяння діалогу між науковим світом і суспільством, виявляючи прогалини в цифровізації та визначаючи напрям стратегії для українського суспільства з урахуванням досвіду ЄС у цифровій сфері;
- поширення теоретичних і практичних знань про роль цифрових інновацій в ЄС та їх значення для України;
- просування наукових знань про розвиток цифрових інновацій та їх вплив на інтеграцію до ЄС;
- створення та посилення співпраці за програмами Erasmus+ між університетами-партнерами.
Курси проєкту:
- Цифрові інновації, що працюють для людей;
- Політика і стратегія ЄС щодо цифрового регулювання та кібербезпеки у цифровій ері.
Силабус дисципліни про проекту EUDI4C –
НОВИНИ ТА ПОДІЇ ПРОЄКТУ І ЗАХОДІВ, ЩО ПРОВОДЯТЬСЯ ДЛЯ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ
14 грудня 2023 року
Презентація результатів навчання з дисципліни «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін»
Відбулася презентація результатів навчання слухачів курсу «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін», де учасники представили доповіді щодо розвитку цифрових інновацій у ЄС та використання європейського досвіду в Україні. Особливо вдячні за внесок у дослідження цифрових інновацій студентам групи ЕЕК-22-1:
Кореневу Вадиму, Левицькому Кирилу, Мочаловій Анастасії, Мощицькій Валерії, Пивоварову Максиму, Поляковій Дар’ї.
До заходу було запрошено Олену Вячеславівну Мурзабулатову, кандидата економічних наук, доцента кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою ХНУРЕ, яка виступила експертом щодо оцінки результатів навчання.
Вдячні кожному, хто долучився до співпраці в межах імплементації міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C, який реалізується на кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки.
Гостьовий лектор David Cayla
Гостьовий лектор David Cayla, PhD, доцент з Університету Анже (Франція) представив сесію лекції з питань регулювання конкуренції у цифровій економіці. Слухачі курсу “Україна-ЄС: цифрові інновації для змін” ознайомилися з європейською практикою регулювання конкуренції на цифрових ринках, а також проаналізували особливості ринкової поведінки і чинники конкурентоспроможності цифрових компаній та їх бізнес-одиниць.
08.11.2023
Гостьовий лектор Laszlo Vertesy
László Vértesy, Dr. habil; PhD jur; PhD œc. завідувач кафедри економіки та природних ресурсів Угорського університету сільського господарства та природничих наук провів сесію лекцій з питань цифровізації банківської сфери, державних послуг та цифрового права в бізнесі та штучному інтелекті.
Сесія лекцій була завершена у форматі «живої бібліотеки», під час якої учасники могли поспілкуватися зі спікером за тематикою проєкту.
Заходи організовано в рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль Еразмус+ Жан Моне Модуль #101047751- EUDI4C.
01.11.2023
Відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні стратегії економічного розвитку: наука, інновації та бізнес-освіта».
До участі у міжнародній конференції долучилися науковці, викладачі, аспіранти, здобувачі ЗВО та науково-дослідних установ, а також фахівці-практики. Учасники представили дослідження з цифрової трансформації соціально-економічної системи сучасного суспільства.
25.10.2023
Навчання представників бізнесу та зацікавленої громадськості
Завідувач кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою Полозова Т.В. провела практичний семінар для фахівців бізнес-середовища, які представляли юридичні компанії, промислові підприємства, IT-компанії та сектор електронної комерції.
Інтерактивна взаємодія спікера з учасниками дозволила опанувати знання та навички щодо впровадження цифрових трансформацій в бізнесі в контексті Європейської інтеграції.
Захід організовано в рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C.
26.09.2023
Команда проєкту продовжує імплементацію Еразмус+ Жан Моне Модуль #101047751- EUDI4C
Команда проєкту продовжує імплементацію Еразмус+ Жан Моне Модуль #101047751- EUDI4C.
Відповідно до запланованих заходів з навчання, розпочато лекції з дисципліни “Україна ЄС цифрові інновації для змін”
Лектори курсу:
- викладачі кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки Тетяна Полозова, Ірина Шейко, Іріна Колупаєва;
- гостьові лектори: Лазло Вертеші (Угорського університету сільського господарства та природничих наук, Угорщина) та Девід Кайла (Університет Анже, Франція).
07 липня 2023 року
Моніторинг виконання проєкту. Робоче засідання
Відбулося робоче засідання членів команди проєкту EUDI4C. Під час робочої зустрічі було проведено моніторинг виконання показників проєкту відповідно до робочого плану. На засіданні також було визначено заходи та заплановані результати на 2023-2024 навчальний рік.
13 квітня 2023 року
Участь у міжнародній конференції
Викладачі кафедри ЕК Полозова Т.В., Колупаєва І.В., Шейко І.А. взяли участь у міжнародній конференції з доповіддю на тему Взаємозв’язок між цифровим розвитком та секторами IT&hi-tech, R&D, ринком праці в країнах ЄС”.
Міжнародна конференція “Hradec economic days” проходила в Університеті Градек Карлове (Чехія).
12.04.2023
Презентація результатів навчання слухачів курсу «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін»
Відбулася презентація результатів навчання слухачів курсу «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін», який реалізується в рамках міжнародного проекту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C.
Студенти презентували європейський досвід цифрових інновацій, а також визначили подальші можливості цифрової стратегії для України. Зустріч організована за допомогою онлайн платформи Google meet.
5 квітня 2023 року
Вебінар “Цифрова трансформація: досвід ЄС та можливості для України”
Організовано вебінар на тему: Цифрова трансформація: досвід ЄС та можливості для України.У заході взяли участь науковці, представники бізнес-середовища і громадських організацій.
Спікери з 4 країн Швеції, Литви, Угорщини та України представили власні дослідження та поділилися досвідом щодо діджиталізації в публічному адмініструванні, праві, економіці та бізнесі.
Вебінар організовано в рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль #101047751- EUDI4C, а також за підтримки Європейської федерації академій наук і гуманітарних наук (ALLEA).
23 березня 2023 року
Cесія лекцій гостьового лектора David Cayla
Продовжується співпраця з Європейськими партнерами. Гостьовий лектор David Cayla, PhD, доцент з Університету Анже (Франція) представив сесію лекції з питань регулювання конкуренції у цифровій економіці. Дякуємо всім учасникам за проявлений інтерес до заходів.
12 березеня 2023 року
Cесія лекцій гостьового лектора Laszlo Vertesy
Продовжується реалізація проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль #101047751- EUDI4C.
Відбувалася чергова сесія лекцій гостьового лектора Laszlo Vertesy, Dr. habil; PhD jur; PhD œc. з Будапештського університету технологій і економіки (Угорщина).
Основні тези, які було розглянуто під час зустрічей:
- Digital Banking 1.0-4.0, FinTech рішення в банківському та страховому секторі;
- Діджиталізація державних послуг та державного управління, електронне урядування;
- Застосування цифрового права в бізнесі та штучному інтелекті.
2 грудня 2022 року
Учасники проекту #101047751-EUDI4C презентували результати навчання з дисципліни «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін»
За результатами вивчення курсу «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін» слухачі представили презентації щодо цифрових інновацій у ЄС та можливості використання європейського досвіду в Україні. До заходу було запрошено Шевченко Олену, доктора економічних наук, професора Донбаської державної машинобудівної академії (м. Тернопіль), яка виступила експертом щодо оцінки результатів навчання.
Вдячні кожному, хто долучився до співпраці по реалізації проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C, який реалізується на кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки.
28 листопада 2022 року
Гостьові лектори з Франції та Угорщини.
Відбулася сесія лекцій партнерів по проекту #101047751- EUDI4C.
László Vértesy, Dr. habil; PhD jur; PhD œc. з Будапештського університету технологій і економіки презентував лекції з питань діджиталізації публічного адміністрування, бізнесу, а також банківської та страхової сфер.
David Cayla, PhD, доцент з Університету Анже (Франція) представив лекції з питань регулювання конкуренції у цифровій економіці.
Фінальна зустріч з László Vértesy відбулася у форматі “живої бібліотеки”.
Формат зустрічі сесії “жива бібліотека” з David Cayla 24 листопада було змінено внаслідок технічних причин та організовано шляхом розміщення відео на каналі youtube https://youtu.be/Iv9vKbTKqUo.
Питання від студентів до David Cayla –
Учасники заходів мали можливість отримати інформацію від європейських партнерів про цифрові інновації та рішення, які імплементуються у Європейському союзі.
23 листопада 2022 року
У середу, 23 листопада, викладачі кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою проф. Т.В.Полозова, проф. І.В.Колупаєва та доц. І.А.Шейко прийняли участь у секційному засіданні 11-ої Міжнародної науково-технічної конференції «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ІСТ-2022» з доповіддю «Modeling of Digital and IT Development in European Union and Ukraine». Доповідь підготовлена у межах реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» «Ukraine-EU: Digital innovations making connections 4 changes» #101047751-EUDI4C.
26 червня 2022 року
Викладачі кафедри отримали авторське свідоцтво
Викладачі кафедри Полозова Т.В., Колупаєва І.В., Шейко І.А. отримали державну реєстрацію авторського права на силабус дисципліни «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін», яка реалізується в рамках міжнародного проекту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» (Erasmus Jean Monnet Module «Ukraine-EU: Digital innovations making connections 4 changes» #101047751-EUDI4C))» Свідоцтво про реєстрацію аворського права на твір видане Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної
власності».
30 квітня 2022 року
Презентація результатів навчання з дисципліни «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін»
За результатами вивчення курсу «Україна-ЄС: цифрові інновації для змін» слухачі представили презентації та висловили думку щодо розвитку цифрових інновацій у ЄС та використання європейського досвіду в Україні. До заходу було запрошено Дубровіну Надію, PhD з економічних наук, доцента Університету економіки та менеджменту в Братиславі. Надія Дубровіна проводить дослідження щодо розвитку цифрових інновацій в медицині у країнах ЄС, зокрема у Словаччині і виступила експертом щодо оцінки результатів навчання.
Вдячні кожному, хто долучився до співпраці в межах імплементації міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C, який реалізується на кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки.
27 квітня 2022 року
Відбулася зустріч з з László Vértesy Dr. habil; PhD jur; PhD œc. Будапештського університету технологій і економіки. Захід було організовано у форматі «живої бібліотеки». Учасники заходу мали можливість дізнатися про імплементацію цифрових інновацій в банківському секторі та публічному адмініструванні в ЄС, а також про особливості цифровізації сучасних бізнес-процесів та роль права в мінімізації ризиків цифрової економіки.
Зустріч з з László Vértesy організована в межах міжнародного проeкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C, який реалізовується на кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки.
22 квітня 2022 року
Гостьовий лектор з Будапештського університету технологій і економіки László Vértesy
#ХНУРЕ #nure #JeanMonnet #ЖанМоне #erasmus #digitalinnovations
Відбулася он-лайн лекція на тему «Digital law application in business and Artificial Intelligence».
Спікер лекції – László Vértesy, Dr. habil; PhD jur; PhD œc. Будапештського університету технологій і економіки.
Учасниками зустрічі виступили студенти, аспіранти та викладачі Харківського національного університету радіоелектроніки, а також інших закладів освіти.
Під час зустрічі спікер проаналізував особливості процесів діджиталізації правового регулювання суспільних відносин у державі.
Зустріч з László Vértesy організована в межах міжнародного проекту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C, який реалізується на кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки.
21 квітня 2022 року
Зустріч з David Cayla у форматі «живої бібліотеки»
Відбулася зустріч з David Cayla PhD, доцента з економіки Університету Анже, Франція. Захід було організовано у форматі «живої бібліотеки». Учасники заходу мали можливість дізнатися про особливості регулювання конкуренції в умовах цифрової економіки, а також про стан та розвиток цифрових інновацій в ЄС.
Зустріч з David Cayla організована в межах міжнародного проекту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C, який реалізовується на кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки.
20 квітня 2022 року
Гостьовий лектор з Будапештського університету технологій і економіки László Vértesy
#ХНУРЕ #nure #JeanMonnet #ЖанМоне #erasmus #digitalinnovations
Відбулася он-лайн лекція на тему «Digitalization of Public Services and Public Administration, Е-government».
Спікер лекції – László Vértesy, Dr. habil; PhD jur; PhD œc. Будапештського університету технологій і економіки. Учасниками зустрічі виступили студенти, аспіранти та викладачі Харківського національного університету радіоелектроніки, а також інших закладів освіти. Спікер представив напрями розвитку цифровізації публічного адміністрування, а також визначив виклики, які постають перед суспільством Угорщини під час впровадження цифрових технологій.
Зустріч з László Vértesy організована в межах міжнародного проекту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C, який реалізовується на кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки.
13 квітня 2022 року
#ХНУРЕ #nure #JeanMonnet #ЖанМоне #erasmus #digitalinnovations
Он-лайн лекція László Vértesy, Dr. habil; PhD jur; PhD œc. Будапештського університету технологій і економіки.
Тема лекції «Digital Banking 1.0-4.0, FinTech рішення в банківському та страховому секторі».
Зустріч з László Vértesy організована в межах міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» #101047751-EUDI4C, який реалізовується на кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою Харківського національного університету радіоелектроніки.
9 квітня 2022 року
Відбулася лекція David Cayla PhD, доцента з економіки Університету Анже, Франція. Тема лекції «Регулювання конкуренції у цифровій економіці». Під час лекції були розглянуті особливості та принципи регулювання конкуренції у цифровій економіці з погляду закордонних економістів, проаналізовано особливість функціонування копаній у даному середовищі.
Лекція з David Cayla організована в межах реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Жан Моне Модуль «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін», #101047751-EUDI4C, Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра економічної кібернетики та управління економічною безпекою.
Долучитися до групи у Facebook https://www.facebook.com/groups/1261162841037419
7 квітня 2022 року
Європейська виконавча агенція з питань освіти і культури провела установчу зустріч з координаторами міжнародних проєктів, які в 2021 році були обрані для фінансування за програмою Еразмус Жане Моне Модулі. Ці проєкти будуть фінансуватися в 2022-2024 роках. Кафедру представляла координатор проєкту Еразмус Жан Моне Модуль “Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін” #101047751 Іріна Колупаєва.
18.02.2022
Участь в міжнародній конференції «Сучасні
проблеми в макро- та мікроекономіці: теорія та практичні докази»
Викладачі кафедри ЕК (завідувач кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою, проф. Полозова Т.В., проф. Колупаєва І.В., доцент Шейко І.А.) взяли участь в міжнародній конференції «Сучасні проблеми в макро- та мікроекономіці: теорія та практичні докази», організована Братиславським університетом економіки та менеджменту. В конференції взяли участь науковці та практики зі Словаччини, Великої Британії, Чехії, Індії, Швеції, України, Болгарії, Казахстану, Німеччини.
Викладачі представили дослідження на тему «Цифрова трансформація: виклики та стратегічні можливості розвитку країн». Участь у такому заході дозволила представити на міжнародному рівні основні напрями реалізації, зміст, завдання та робочий план проекту Erasmus Jean Monnet Module
#101047751-EUDI4C.
15.02.2022.
Робоче засідання 1
Відбулося р18.02.2022
Викладачі кафедри (завідувач кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою, проф. Полозова Т.В., проф. Колупаєва І.В., доцент Шейко І.А.) взяли участь в міжнародній конференції «Сучасні
проблеми в макро- та мікроекономіці: теорія та практичні докази», організована Братиславським університетом економіки та менеджменту. В конференції взяли участь науковці та практики зі Словаччини, Великої Британії, Чехії, Індії, Швеції, України, Болгарії, Казахстану, Німеччини.
Викладачі представили дослідження на тему «Цифрова трансформація: виклики та стратегічні можливості розвитку країн». Участь у такому заході дозволила представити на міжнародному рівні основні напрями реалізації, зміст, завдання та робочий план проєкту Erasmus Jean Monnet Module #101047751-EUDI4C.обоче засідання учасників проекту, в ході якого було обговорено такі питання:
- визначено ролі членів команди проекту;
- затверджено робочий план реалізації проекту;
- визначено рекомендації експертів щодо змісту силабусу та робочої програми дисципліни;
- уточнено зміст дисципліни «Ukraine-EU: Digital innovations for changes»;
- визначено заходи та заплановані результати на весну 2022 року.
25.01.2022
Проект Еразмус+ Jean Monnet Module #101047751-EUDI4C «Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін» презентовано на засіданні кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою. Координатор Іріна Колупаєва представила напрями реалізації проекту та планові заходи з викладання та дослідження.
InfoDay
Kick off / Launch of the project
18.01.2022
“Ukraine-EU: Digital innovations making connections 4 changes” #101047751–EUDI4C
#ХНУРЕ #ЖанМоне #Digitalinnovations #Erasmus+ #JaneMonnet #InfoDay ##kickoffoftheproject
У рамках тренінгу з підготовки грантових заявок Еразмус+ Жан Моне Іріна Колупаєва презентувала проект «Ukraine-EU: Digital innovations making connections 4 changes #101047751-EUDI4C», що переміг у 2021 році. Координатор проекту ознайомила учасників з особливостями складання грантової заявки, а також представила план реалізації проекту #101047751-EUDI4C. Проект стартує з січня 2022 року на кафедрі економічної кібернетики та управління економічною безпекою ХНУРЕ у співпраці з колегами з Університету Анже (Франція) та Будапештського університету технологій та економіки (Угорщина).